Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Sztrájk bénította meg a Belgiumot

Sztrájk bénította meg a Belgiumot
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Sztrájk bénította meg a Belgiumot kedden. A legnagyobb szakszervezet tagjai a szövetségi kormány közszolgáltatást érintő megszorításai, a privatizáció, és a csökkenő befektetések miatt tiltakoztak.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- A mostani kormány, amely jobboldali, úgy döntött, hogy a közszolgáltatások nem fontosak. Nem fektet be a közszolgáltatásokba. Ezért nem csak a munkahelyünk megőrzése érdekében sztrájkolunk, hanem azért is, hogy jobb szolgáltatást tudjunk nyújtani a lakosságnak – mondta Philip Brunneli tüntető.

- A nyugdíjakat máshogy számolják majd ki, és persze lefelé kerekítenek, úgyhogy a dolgozók rosszul járnak – közölte egy másik tünető, Natalie Loulou.

A figyelmezetető sztrájk 24 órán át tartott.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Katargate: elfogatóparancsot adtak ki egy volt uniós biztos ellen

Súlyos csapásokat mér a Krímre Ukrajna: tankolni már csak az orosz tisztviselők tudnak a térségben

Kígyóinvázió fenyegeti a Baleár-szigeteket: így hódít a patkófejű sikló