Az ibizai népszerű lemezlovast, Hugo Biancót egy nagy horderejű spanyol–amerikai kábítószer-kereskedelmi ügyben nevezték meg. Őt tartják egy nemzetközi droghálózat állítólagos „agyának”, és akár kilenc és fél év börtönre is számíthat.
Letartóztattak egy DJ-t, aki Ibiza néhány legnevesebb éjszakai klubjában lépett fel, egy nemzetközi kábítószer-csempész hálózatban betöltött állítólagos szerepe miatt.
A gyanúsított az Argentínában született DJ, Hugo Bianco, aki olyan hatalmas klubokban lépett fel, mint az Amnesia, a Pacha Ibiza és a Destino. Őt nevezték meg a szervezet feltételezett „szellemi atyjának”, a Baleár-szigetek legfelsőbb bírósága pedig helybenhagyta kilenc és fél éves börtönbüntetését és 3 millió eurós pénzbírságát.
Letartóztatása a Pertinax-hadművelet része, amelyet a spanyol Guardia Civil és az Egyesült Államok Belbiztonsági Nyomozó Szolgálata (Homeland Security Investigations) közösen folytat.
A Diario de Ibiza (forrás: angol) szerint Bianco kulcsszerepet játszott egy Ibiza, Barcelona és Miami között működő hálózatban. A bíróság szerint „logisztikai támogatást” nyújtott, segítve az Egyesült Államok és Európa között közlekedő futárokat, valamint a kábítószer tárolását és szállítását, többek között állítólag „jelentős” mennyiségű MDMA, kokain, ketamin és kannabisz mozgatását a Baleár-szigeteken 2019 szeptembere és 2020 augusztusa között.
2020-ban 21 gyanúsítottat vettek őrizetbe Ibizán, Barcelonában és Gironában, köztük Bianco lakóhelyén is, az ibizai Santa Eulària des Riu településhez tartozó Jesúsban. A házkutatások során a hatóságok 38 kilogramm kannabiszt, 4 500 kannabisznövényt, 8 kilogramm szintetikus drogot és 45 ezer euró készpénzt foglaltak le.
Miamiban három embert tartóztattak le, és 15 kilogramm MDMA-tablettát, valamint 14 kilogramm folyékony ketamint foglaltak le a hatóságok.
Úgy tudni, Bianco jelenleg Floridában él, és a hatóságok két vádlott-társával együtt, akik nem tettek eleget a bírósági idézéseknek, „az igazságszolgáltatás elől szökésben lévőnek” nyilvánították.