NewsletterHírlevélEventsEsemények
Loader

Find Us

FlipboardLinkedin
Apple storeGoogle Play store
HIRDETÉS

A német püspök szerint áldás, hogy egynemű párok is házasodhatnak

A német püspök szerint áldás, hogy egynemű párok is házasodhatnak
Szerzői jogok 
Írta: Noemi Mrav
A cikk megosztásaKommentek
A cikk megosztásaClose Button

Ezért uniójukat meg kéne áldani a templomokban is. Ezen kívül pedig jó lenne megfontolni, hogy nőket is diakónussá fogadjanak.

HIRDETÉS

Franz-Josef Bode püspök szerint "több mint pozitív, jó és igazságos", hogy elismerték az egynemű párok házasodási jogát Németországban. A német püspöki konferencia alelnöke ezért vitát indított abban a kérdésben, hogy a német katolikus papság megáldhatja-e az egynemű párok házasságait. 

"Alapvető kérdéseket kell megvitatnunk, például arról, hogy "házasság mindenkinek" eszméje egyértelműen szembemegy a házasság egyházi koncepciójával - de eközben politikai realitássá nőtte ki magát" - mondta a püspök Osnabruck-ban. "Fel kell tenni magunknak a kérdést, hogyan kezeljük azokat, akik ilyen kapcsolatban élnek és eközben az egyházközség részesei, és azt, hogy kísérjük őket hitéletileg és liturgiailag."

Németországban június végén szavazta meg a parlament a törvényt, mely engedélyezi a homoszexuális párok házasságát. "A homoszexuális házasságokat általában az egyház koporsójába vert utolsó szögként szokták emlegetni, de itt az idő, hogy ezt újragondoljuk" - mondta el a püspök, aki hozzátette, talán el kéne gondolkozni rajta, hogy egy ilyen "pozitív és igazságos dolgot meg kéne áldani." Az áldás természetesen nem egyenlő az esküvői ceremóniával.

A német protestáns egyházak egyébként már elfogadták az egynemű párok házasságát, és néhány keresztény-katolikus gyökerű gyülekezetben is áldást adnak rájuk.

A püspöknek más ötletei is vannak

Bode az interjúban arról is beszélt, hogy a nőknek is nagyobb részt kéne vállalniuk az egyházközségek életében "vezető szerepeket a templomokban" ami egybevág azzal, hogy a Vatikán egyik bizottsága jelenleg is vizsgálja, hogy női diakónusok is szolgálatot teljesíthetnének-e a jövőben. 

"Ez a bizottság nagy erőkkel vizsgálja a hagyományt, de szerintem nem szabadna itt megállni" - mondta el Bode. - "Szembe kell nézni a ténnyel, hogy a nők sokkal több felelősségteljes munkát végeznek a templomokban manapság. Szeretném, ha kialakulna egy párbeszéd szakértők és kompetens püspökök között - és aközött a csoport között, ami ezeket az ügyeket képviseli Rómában. Ezt a kérdést mihamarabb el kell dönteni egy tanácsnak vagy zsinatnak." 

(Catholic Herald)

A cikk megosztásaKommentek

kapcsolódó cikkek

Egyre több német katolikus pap fedi fel homoszexualitását és követel egyházi reformokat

Bíróság elé állt az AfD egyik regionális vezetője

Németországban letartóztattak két orosz kémet, akik szabotázsakciókat is terveztek