Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Gigabírságot kapott a Qualcomm az EU-tól

Gigabírságot kapott a Qualcomm az EU-tól
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai cégnek csaknem egymilliárd eurót kell fizetnie, mert visszaélt piaci erőfölényével.

Csaknem egymilliárd euróra bírságolta az amerikai Qualcomm céget az Európai Unió, mert az visszaélt piaci erőfölényével. A Qualcomm-nak 997 millió eurót kell fizetnie, amiért megvesztegette az Apple-t, hogy az iPhone-okban csak a Qualcomm által gyártott chipeket használja. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az Európai Unió gazdasági versenyért felelős biztosa, Margrethe Vestager közleményében tudatta: "Ez azt jelentette, hogy egyetlen rivális sem tudta felvenni a versenyt a Qualcomm-mal a piacon, bármilyen jó termékeket is forgalmazott." 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Lengyel vezető közgazdász: merész, forradalmi fordulat kell a német gazdaságnak

Európai fővárosi bérleti díjak: Eurostat rangsorolja a legdrágább országokat

Mely európai országok vonzzák a milliomosokat, és melyek veszítik el őket?