Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tömeges elbocsátás a General Motorsnál

Tömeges elbocsátás a General Motorsnál
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai autógyártó azt tervezi, hogy több üzemét bezárja.

Bezárja öt gyárát az Egyesült Államokban és Kanadában a General Motors, és elbocsátja dolgozóinak 15 százalékát. Ez több mint 14 ezer alkalmazottat érint.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A legnagyobb amerikai autógyártó azt is tervezi, hogy három másik üzemet is leállít Észak-Amerikán kívül a jövő év végéig.

A menedzsment mintegy 6 milliárd dolláros megtakarítást remél ezektől a lépésektől, amelyeket a növekvő költségekkel és a visszaeső kereslettel indokolt. Több modellt nem gyártanak tovább.

A General Motors ezentúl az elektromos és az önvezető autók fejlesztésére koncentrál, hogy javítsa versenyképességét a világpiacon.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk

Nemsokára Elon Musk lesz az első trilliárdos - messze megelőzve mindenki mást