Az ukrán légierő szerint a helyi légvédelem éjjel hat orosz ballisztikus rakétát, egy hajóellenes rakétát és 125 drónt lőtt le.
Ukrajna szombat éjjel csapásokat mért két orosz olajfinomítóra, miközben továbbra is Moszkva energiaiparát veszi célba.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közölte, hogy erői találatot értek el a Krasznodar határterületen lévő Szlavjanszk olajfinomítón, valamint egy finomítón a Jaroszlavl régióban.
„Folytatjuk azokat a műveleteinket, amelyek gyengítik Oroszország képességét arra, hogy folytassa ezt a háborút” – írta az X-en közzétett bejegyzésében. „Minden egyes hosszú hatótávolságú csapásunk kevesebb erőforrást jelent Oroszország hadigépezetének, és egy újabb lépést a béke felé.”
Zelenszkij videófelvételeket is közzétett, amelyek állítólag a csapásokat mutatják. A távolban hatalmas fekete füstoszlopok és lángok láthatók.
A Krasznodar határterület vészhelyzeti műveleti központja korábban tűzről számolt be a Szlavjanszk-na-Kubanyban működő finomítóban.
Közlésük szerint a lezuhanó dróndarabok okozták a tüzet, és megrongáltak egy elektromos vezetéket a térségben. Hozzátették, hogy eddig nem érkezett jelentés sérültekről.
Az elmúlt hónapokban Kijev felerősítette az orosz energiaipar elleni támadásokat, és olajlétesítményeket – köztük finomítókat, terminálokat és tárolókat – vesz célba, hogy akadályozza Oroszország egyik legfontosabb bevételi forrását.
A támadások miatt Oroszország egyes részein és az orosz megszállás alatt álló területeken üzemanyagválság alakult ki: a benzinkutaknál hosszú sorok kígyóznak, az ellátás pedig korlátozott.
Mindez azt követően történt, hogy az ukrán légierő közölte: a helyi légvédelem az éjszaka folyamán hat orosz ballisztikus rakétát, egy hajóellenes rakétát és 125 drónt lőtt le. A fegyvernem közlése szerint ugyanakkor egy rakéta és 14 támadó drón 11 helyszínen csapódott be.
Zelenszkij szombaton azt mondta, hogy Oroszország az elmúlt héten 1400 támadó drónt, csaknem 1500 irányított légibombát és 19 rakétát indított Ukrajna ellen, 15 régiót véve célba.