Dúl a globális tippelési és fogadási láz – ki nyeri a foci Európa-bajnokságot?

Lamine Yamal és Harry Kane Szerzői jogok AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Ferenc SzéFOddschecker
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A fogadóirodák szinte mindegyike Spanyolországot látja valamivel esélyesebbnek az eddig érkezett tippek alapján. Ugyanakkor Angliát is hiba lenne leírni a vasárnap esti berlini döntőn. A fogadási esélyek ezért elég szorosak.

„Nem csak Harry Kane-ünk van és egy csomó tehetséges fiatalunk, de tegyük hozzá, hogy piszok mázlink is, amire lehet építeni” – tudatta a Sky Sports riporterével egy brit fogadóirodából kilépő férfi. „Magunk között, a hollandok elleni tizenegyesünk nem volt jogos, hogy mást ne mondjak” - mondta kacsintva.

Más fogadók ezzel szemben a spanyolok csapatszerű, magas szinten fegyelmezett és szervezett játékát hangsúlyozzák, ami nem csak egy sztárra épül, és ahol a fürge fiatalok váratlan húzásai megzavarhatják az olykor merevnek látszó angol védelmet.

Természetesen többféle esélyre lehet fogadni

Az Oddscherker fogadás-figyelő portál szerint az összesített tippek enyhén Spanyolországra mutatnak, aki az AK Betsnél áll a legjobban legjobb, 8/5-ös arányban. Ennél az irodánál 11/8 arányban tesznek arra, hogy a spanyol győzelem 90 perc alatt bekövetkezik.

Más irodáknál viszont az angolok esélyei az erősebbek. A BetMGM és a Sky Bet ügyfelei az átlaghoz képest kétszer annyian tippelnek úgy, hogy Anglia hosszabbítás nélkül győz. (A Hollandiával vívott dortmundi elődöntő előtt az összesített fogadók 52%-a tett Angliára).

Az összes fogadó 19/10 arányban gondolja úgy, hogy bárki lesz a győztes, nem lesz hosszabbítás

A Bettingoddsnál leadott tippek szerint a spanyol Alvaro Morata lövi majd az első gólt, őt Harry Kane követi az esélyesek sorban, de sokan tippelnek a spanyol Nico Williamsre is.

A meccs során bármikor gólt szerző esélyesek listáját Kane vezeti (a CopyBet-nél például 85-40 arányban), de sokan hisznek Ivan Toney és Fernan Torres képességeiben is. Érdekes, hogy az újdonsült sztár Lamine Yamal esetében csak 25% gondolja, hogy a kamaszfiú gólt fog szerezni a mérkőzés során. A kaput eltaláló lövések számában viszont ő az éllovas, de jól áll Dani Olmo és Kane is.

Dani Olmo a Németország elleni győztes gól után
Dani Olmo a Németország elleni győztes gól utánRNZ

A fogadók nagyjából azonos arányban gondolják, hogy mindkét csapat szerez gólt. 19-2 az aránya azoknak, akik 2:0-as végeredményt várnak, és 23/1 arányban tippelnek valamelyik csapat 3:1-es győzelmére.

A legtöbb pontos passz ügyében toronymagasan a spanyolokat gondolják jobbnak, főként Yamal, Olmo, Grimaldo és Williams személyében.

Mi lehet a meccs fő motívuma?

A döntő előtt tömegével születnek vélemények és előzetes elemzések, melyek közül talán a volt angol válogatott és futballmenedzser Harry Redknapp jóslata a legérdekesebb, amely szerint a mérkőzés egyik fő kérdése, vagy akár mindent eldöntő motívuma az lesz, hogy Bukayo Saka meg tudja-e nyerni csatáját Marc Cucurella ellen. Szerinte igen, mert Saka egyre javuló teljesítménye a torna során a legnagyobb reményeket kelti Anglia számára. Ugyanezt gondolja Gareth Southgate "alakváltozásáról" is a sorozat folyamán.

Anglia nagyon fog vigyázni a védekezésre, írja a GoGo, és a csodagyerek Lamine Yamal minden bizonnyal kavics is lesz a cipőjükben. Ugyanakkor Kobbie Mainoo felbukkanása a tornán segített megerősíteni és kiegyensúlyozni a középpálya pozícióját, egyben javította Anglia védekezését is.

Spanyolország természetesen nem egyszemélyes csapat, de Angliának vitathatatlanul több meccsgyőztese van Fodennel, Kane-nel és Jude Bellinghammel, akik képesek egymaguk is meccset nyerni. A tartalékban is több klasszis áll a rendelkezésükre, így Southgate cseréi kulcsfontosságú tényezők lehetnek az esetleges angol győzelemben a meccs befejező szakaszában.

Az összesített fogadók is arra tippelnek, hogy a végeredmény a 80. perc után áll majd be.