Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tusk: "a brexit is mehetne Johnsonnal"

Tusk: "a brexit is mehetne Johnsonnal"
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az Európai Tanács elnöke nem fogta vissza magát a Twitteren

Rendhagyó üzenetben reagált David Davis és Boris Johnson távozására az Európai Tanács elnöke.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Donald Tusk a Twitteren azt írta, a politkusok távoznak, de az általuk létrehozott problémák az emberekre maradnak.

"Csak azt sajnálom, hogy a brexit gondolta nem távozik Davis-szel és Johnsonnal. Vagyis, ki tudja?" - írta Tusk.

A bizottság szóvivője szerint az unió továbbra készen áll a tárgyalásra.

"Továbbra is készen állunk a jószándékú tárgyalásra Theresa May miniszterelnökkel és a brit kormány főtárgyalójával az egyezség érdekében. A munkát el kell végezni. Ez egy fontos feladat. Eltökéltek vagyunk és reméljük, hogy a rendelkezésre álló idő alatt létrejön az egyezség" - mondta a szóvivő, Margaritis Schinas.

A bizottság a nap 24 órájában, a hét minden napján hajlandó tárgyalni az Egyesült Királysággal a szóvivő szerint.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Törvénymódosítások az EU-s források folyósításának érdekében

Lengyelország még meg nem épült, dízeles-elektromos Saab-tengeralattjárókat vásárol Svédországtól

Katargate: a volt uniós biztosnak szóló elfogatóparancs a görög parlament elé került