Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Rock in Rio 2026: az élőzene továbbra is ezreket vonz

A Rock in Rio első hétvégéjén több ezer látogatót fogadtak
A Rock in Rio első hétvégéjén több ezer látogatót fogadtak. Szerzői jogok  André Saudade/ Rock in Rio
Szerzői jogok André Saudade/ Rock in Rio
Írta: Inês dos Santos Cardoso
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Rock in Rio első hétvégéjén 125 országból érkező több ezer látogató vett részt, egy olyan korban, amikor a zene és a koncertek már elférnek egy mobiltelefonban.

A Rock in Rio (forrás: portugál) 11. alkalommal tért vissza Lisszabonba, és már a fesztivál első hétvégéjén több mint 200 ezer látogatót vonzott. Mindez egy olyan időszakban, amikor a zenét digitális platformokon keresztül lehet hallgatni, és koncerteket lehet követni.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Úgy tűnik, a zene egyszerű hozzáférhetősége nem pótolja az élő fellépéseket. Sok fesztiválozó úgy véli, hogy egy koncert személyes átélése semmihez sem fogható.

A Rock in Rio területén, a Parque Papa Francisco parkban adott interjúban a fesztiválozó Pedro Paiva úgy fogalmazott, hogy „egy koncertet annyi ember között átélni egészen más élmény”.

„Szeretek emberek között lenni, szeretek táncolni. Otthon a kanapén ülnék, és a televízióban nézném a koncertet. A közösségi médiával az is természetes, hogy egy kicsit FOMO-nk van [az angol Fear Of Missing Out kifejezés rövidítése, ami azt jelenti, hogy félünk kimaradni vagy lemaradni valamiről]: látja az ember, mi történik, szeretne ott lenni, miközben nem vett jegyet” – tette hozzá Pedro Paiva.

Katy Perry a Palco Mundo színpadon
Katy Perry a Palco Mundo színpadon André Saudade/ Rock in Rio

A fesztiválozó Inês Pestana is úgy vélekedett, hogy „a streaming és a közösségi média nem helyettesíti az élő fellépések élményét. Szerintem inkább egyre jobban növelik a kedvet, hogy fesztiválokra vagy bármilyen más koncertre menjünk”.

A Rock in Rio több mint egyszerű zenei rendezvény: találkozóhely a különböző generációk számára, ahol össze lehet jönni, részt lehet venni interaktív programokon – például fel lehet ülni az óriáskerékre, le lehet csúszni a pályán vagy bekapcsolódni különféle márkaaktivációkba –, és felfedezni a helyszínen elérhető gasztronómiai kínálatot.

Miközben egyesek azért mennek a fesztiválra, hogy kedvenc előadóikat élőben hallgassák, mások számára elsősorban az számít, hogy átéljék az eseményt, és érezzék a tömeg közös energiáját, amikor ezrek énekelnek egyszerre.

„Olyan jó, mintha mind ugyanazért lennénk itt. Olyan, mintha mindenki az én Spotify-lejátszási listámon lenne. Nagyon szórakoztató” – mondta a fesztiválozó Inês Vieira az Euronewsnak arra a kérdésre, milyen érzés hallani, ahogy egy tömeg a kedvenc dalait énekli.

Pedro Sampao a Palco Mundo színpadon
Pedro Sampao a Palco Mundo színpadon André Saudade/ Rock in Rio

8 pontot kapott 10-ből a Rock in Rio

A fesztivál első hétvégéjének látogatói átlagosan 10-ből 8 pontra értékelték az esemény összélményét a Marktest által készített felmérés szerint.

„Ez a kiadás megerősítette a Parque Tejo/Papa Francisco parkot mint az új Rock in Rio Lisboa otthonát, egyre relevánsabb zenei kínálattal, több szórakozási lehetőséggel és jobb infrastruktúrával, miközben több ezer portugált és 125 országból érkező látogatót fogad, hogy velünk ünnepeljenek. Nagyon örülünk, hogy a szolgáltatások és az élmény színvonalának emelésébe fektetett munkánkat a közönség is elismerte, és elszántan készülünk arra, hogy 27-én és 28-án újabb nagyszabású hétvégét nyújtsunk” – emelte ki Roberta Medina, a Rock in Rio ügyvezető alelnöke.

Linkin Park a Palco Mundo színpadon
Linkin Park a Palco Mundo színpadon Rita Seixas/ Rock in Rio

A fesztivál első napja, június 20-a a popzenéé volt: a Calema, Pedro Sampaio, Charlie Puth és Katy Perry léptek fel a Palco Mundo színpadán, a Rock in Rio fő helyszínén. A második napon, június 21-én a rock került előtérbe, amikor a Linkin Park, a Cypress Hill, a The Pretty Reckless és a Grandson kerültek a figyelem középpontjába.

A Rock in Rio a következő hétvégén folytatódik. Szombaton, június 27-én olyan előadók lépnek színpadra, mint Rod Stewart, Cyndi Lauper, Shaggy és a 4 Non Blondes, míg vasárnap, június 28-án 21 Savage, Central Cee, Rema és Matuê zárják a fesztivált.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Európában több helyen is fontolgatják a közösségi média betiltását a tizenévesek számára

Tanulmány: többen tájékozódnak közösségi médiából, mint hagyományos sajtóból

Hollywoodi sztárok az MI ellen: így működik a művészek identitását védő nyilvántartás