Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ismét rekordot döntött az Apple

Ismét rekordot döntött az Apple
Szerzői jogok  REUTERS/Peter Nicholls/File Photo
Szerzői jogok REUTERS/Peter Nicholls/File Photo
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A csökkenő eladás ellenére tovább nőtt a cég bevétele a tavalyi utolsó negyedévben.

Bár kevesebb iPhone fogyott, a tavalyi utolsó negyedévben tovább nőtt az Apple bevétele a csütörtöki New York-i tőzsdezárás után közzétett jelentés szerint. Az egy évvel korábbihoz képest egymillióval kevesebb eladott telefon oka az iPhone X kései megjelenése lehet. Árat viszont emelt az Apple, ezért így is rekordot döntött.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A vállalat adózott eredménye több, mint 12 százalékos emelkedéssel elérte a 20 milliárd dollárt. Az eddigi rekordot 18,4 milliárd dollárral még 2015 második negyedévében teljesítette az amerikai cég. Az Apple erre a negyedévre 60-62 milliárd dollár közötti bevétellel számol, ami elmarad az elemzői várakozásoktól.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Lengyel vezető közgazdász: merész, forradalmi fordulat kell a német gazdaságnak

Bérleti díjak az európai fővárosokban: az Eurostat rangsorolta a legdrágább országokat

Mely európai országok vonzzák a milliomosokat, és melyek veszítik el őket?