Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

George Osborne: magát sebzi meg Nagy-Britannia, ha kilép az EU-ból

George Osborne: magát sebzi meg Nagy-Britannia, ha kilép az EU-ból
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Brexit 36 milliárd fontnyi adóbevételt venne ki az ország zsebéből.

Nagy-Britannia sokkal szegényebb lesz, ha kilép az Európai Unióból – figyelmeztette az országot George Osborne pénzügyminiszter.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Brexittel kapcsolatos népszavazásra készülve a pénzügyminisztériumként működő kincstár közzétett egy 200 oldalas elemzést. Eszerint nettó 36 milliárd fonttal csökkennek az a Egyesült Királyság adóbevételei, ha kilép az Európai Unióból. A gazdaság 6 százalékkal zsugorodik 2030-ra, ami a háztartásoknak átlagosan 4.300 fontjába kerül évente.

Az Európai Unió 500 milliós lakosságával az Egyesült Királyság legfontosabb exportpartnere. A kereskedelem mellett a pénzügyi szektort is megviselné, ha egy időre kizárnák az övezetből és újra kellene tárgyalni minden szerződést.

A pénzügyminiszter úgy reagált a brit sajtóban, hogy a jelentés alapján a Brexittel hatalmas sebet ejtene magán az ország.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mely európai országok vonzzák a milliomosokat, és melyek veszítik el őket?

Európai hőhullám: mely országok fizetik a legnagyobb árat?

Kuba befektetésbarát gazdasági reformcsomagot fogad el