Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Hosszú Katinka sporttörténelmi sikere

Szerzői jogok
MTI/Kovács Tamás

Pályafutása kilencedik világbajnoki aranyérmét nyerte Hosszú Katinka a kvangdzsui vébé zárónapján vasárnap 400 méter vegyesúszásban. A háromszoros olimpiai bajnok azt nyilatkozta, nem számolgatja a rekordokat.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen a kvangdzsui úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján. A magyar úszó pályafutása során ötödször, sorozatban negyedszer nyerte meg a számot.

Ezzel ő lett az első női úszó, aki egy számban ötször is világbajnokságot tudott nyerni, míg sorozatban immár négyszer nem talált legyőzőre 200 és 400 méter vegyesen sem.

Hosszú Katinka a szám világcsúcstartójaként 4:30.39 perces idővel nyert (ez a világ idei legjobb ideje), a döntő másik magyar úszója, Jakabos Zsuzsanna 4:39.15-tel a hetedik lett.

A verseny után Hosszú Katinka azt mondta, sok minden történt vele a világbajnokság egy hete alatt, elmúlt belőle a feszültség, az izgalom okozta adrenalin.

„Végül olyannyira sikerült ezt az előnyömre fordítani, hogy a mai döntőhöz már tökéletesen hideg fejjel tudtam odaállni, és ha kellett volna, akkor akár taktikát és technikát is tudtam volna váltani" - nyilatkozta a 30 éves úszó.

„A mostani aranyérem talán azért is van előkelő helyen, mert nagyon nehéz volt az idáig vezető út. Ráadásul tíz évvel az első győzelem után született a mai siker" - emelte ki Hosszú Katinka, aki a jövő héten már a tokiói világkupán indul.