Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Mégis fizetni kell majd az autópálya-használatért Németországban

Mégis fizetni kell majd az autópálya-használatért Németországban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Több uniós tagállam együtt próbálja megakadályozni a változtatást.

A külföldi autósoknak fizetniük kell majd az autópálya-használatért Németországban. A hátrányos megkülönböztetés miatt korábban kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság Németország ellen.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Berlin most egy módosítással védi ki a szabálysértést. A német autósoknak is fizetniük kell majd, de a motor környezetvédelmi besorolása alapján kedvezményt kaphatnak. A legmodernebb autóknál annak mértéke több lesz, mint az úthasználati díj.

Ausztria kezdeményezésére, több uniós tagállam – köztük Magyarország – megpróbálja megakadályozni, hogy Németország 2019-től bevezesse a változtatást. A szövetség tagjai úgy vélik, hogy a tervezet továbbra is ellentétes az uniós joggal.

A tervek szerint tíznapos, két hónapra szóló, valamint éves elektronikus matricát lehet majd venni. Az összeg a károsanyag-kibocsátástól függően fog változni.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ismét London utcáin a World Naked Bike Ride kerékpáros felvonulás

Több út járhatatlan Nyugat-Magyarországon a havazás miatt

Kisiklott egy vonat a svájci Goppenstein közelében