A parlament honlapja szerint Sulyok Tamás aláírta a kedden megszavazott törvényjavaslatot.
Sulyok Tamás aláírta azt a törvényt, amely biztosítja, hogy az EU-s forrásokat megkaphassa Magyarország.
A Parlament oldalán az szerepel a kihirdetés előtti állapotban lévő törvény státuszánál, hogy „Köztársasági elnök aláírta”.
Az Országgyűlés kedden fogadta el azt a kormány által benyújtott törvényjavaslatot, amelynek célja, hogy Magyarország teljesíteni tudja az EU-s források folyósításához kötött feltételeket. Szigorítják a korrupció elleni fellépést, átláthatóbbá teszik a közpénzek felhasználását. A közbeszerzéseken csökken az egyajánlatos eljárások mozgástere, és új garanciákat építettek be a koncessziós beszerzésekbe.
A pénzmosás elleni szabályokkal összhangban rendezik a zárt befektetési-, magántőke- és kockázatitőke-alapok tényleges tulajdonosi adatainak megismerhetőségét és naprakészen tartását.
Bővül a központi információs közadatnyilvántartásban közzétételre kötelezett szervezetek köre többek között a köztulajdonban álló gazdasági társaságokkal, a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokkal (kekvákkal) és az általuk létrehozott vagy fenntartott jogi személyekkel, valamint a HUN-REN magyar kutatási hálózattal.
A parlament szigorította a vagyonnyilatkozati rendszert, az Integritás Hatóság érdemi jogosítványokat kap. Az új vagyonnyilatkozati szabályozás kiterjed a magas közjogi, állami, önkormányzati és közpénzekhez kapcsolódó tisztségekre is, és jogkövetkezményeket tartalmaz.