Magyar Péter bejelentette a „Tisztítótűz-műveletet", ami elmondása szerint egy átfogó politikai, gazdasági és jogi akció, és amelynek célja Magyarország megszabadítása a korrupció és a „maffia szorításából". Az akcióterv része a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozása is.
Magyar Péter napirend előtti felszólalásában bejelentette a Tisztítótűz-műveletet, amelynek elmondása szerint az a célja, hogy a magyarországi korrupciót feltárja és az elmúlt tizenhat év maffiaszerű működése miatt elszámoltasson mindenkit, aki abban részt vett. Magyar Péter 47 jogszabály-módosítást ígért az akcióterv jogi feltételeinek biztosítására.
Mint azt a miniszterelnök mondta, a Tisza frakciója „megszabadítja Magyarországot a gazdasági maffiától", hozzátéve, hogy ő „ezért állt ki, ezért indított politikai mozgalmat és ezért indult a választáson" is. Magyar Péter leszögezte, hogy ezt tekinti a legfőbb feladatának: „Ha tetszik, ha nem, megfogjuk szabadítani hazánkat a gazdasági és politikai maffiától," és leszögezte, hogy pontosan erre kapott felhatalmazást a Tisza az április 12-i választáson. Mint fogalmazott: a mai nap hasonló jelentőségű lehet, mint a választások napja.
A Fidesz-KDNP képviselőit felszólította, hogy döntsenek, kik mellett állnak: a maffia vagy a magyarok mellett, fogalmazott.
Köztársasági elnök és alkotmánybírók kerestetnek?
Sulyok Tamás köztársasági elnököt Magyar Péter sokadjára szólította fel lemondásra. Mint bejelentette, a Tisza kezdeményezi a kormányfő menesztését, „az Alaptörvény módosításának hatálybalépését követő napon Sulyok Tamás megbizatása megszűnik. Pont."
Mint azt a kormányfő bejelentette, kezdeményezi, hogy az Alkotmánybíróság elnökét az Alkotmánybírák válasszák meg, és hogy visszavezetik az alkotmánybírókra vonatkozó hetvenéves korhatárt. Így a 70 év feletti alkotmánybírák megbízatása, többek között Polt Péter megbízatása és mentelmi joga megszűnik.
Új magyar alkotmány készül
Magyar Péter azt mondta, hogy szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonják ebbe a teljes magyar társadalmat, a folyamat végén az alkotmányt a magyar nép népszavazással erősíti meg. Mint mondta, a rendszerváltás óta egyik alkotmány „sem vált a nemzeti közösség egészének alkotmányává". Olyan alkotmányra van szükség, ami „túlél pártokat, kormányokat, miniszterelnököket, engem".
A kormányfői mandátum nyolcéves korlátozása mellett tizenkét évben kezdeményezik az országgyűlési képviselői mandátumot is.
Az ellenzék kikérte magának
Az ellenzék a kollektív bűnösség elvének érvényesítéséről és a kormányfő „vállalhatatlan" retorikájáról beszél.
Az első felszólaló a Mi Hazánk frakcióvezetője, Toroczkai Gábor volt. Kifogásolta az alkotmányozás tervezett módszertanát, mondván alkotmányozó nemzetgyűlés összehívására van szükség, nem a teljes társadalom bevonására.
Rétvári Bence, a KDNP frakcióvezetője a keresztény értékek mellett tett hitet és kikérte magának a maffiázást, hozzátéve, hogy Magyar Péter nem tervszerű kormányzást folytat, csupán az ellenzék ellenzéke.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője elfogadhatatlannak nevezte a beszédmódot, amit Magyar Péter megenged magának, és kijelentette, hogy valójában nem maffiával küzd, hanem diktatúrát épít.
Bujdosó Andrea Anna, a Tisza Párt frakcióvezetője felszólalásában felolvasta Novák Katalin leköszönő beszédét.
Cikkünk folyamatosan frissül.