Lóverseny: tüntetés, óvások és hazai győzelem a Melbourne Kupán

Szerzői jogok
Írta: Horváth Ferenc

Tíz év után nyert ismét ausztrál zsoké a legpatinásabb versenyen.

Tíz év után ismét hazai zsoké, Craig Williams nyerte, "Vow and Declare" nyergében a 8 millió dolláros Melbourne Kupát. De a 100 ezer néző előtt megrendezett ausztrál lóverseny más miatt került a címlapokra.

23 lovas vágott neki a 3200 méteres távnak, miközben a Flamington Park kerítésein kívül állatvédők tüntettek. Az elmúlt öt évben több ló is végzetes sérülést szenvedett a futam során.

A célegyenesbe fordulva most is megtörtént a baj; a belső íven futó Rostropovich lelassult, lemaradt, és nem jutott el a célig. Elrepedt a medencecsontja.

A befutó nagyon szoros lett. Orrhosszal nyert Williams, aztán "A Valóság Mestere" hátán Frankie Dettori, majd "Arran Hercege" nyergében Michael Walker érkezett harmadikként.

Ám nem ez lett a végső sorrend. Az óvások miatt a negyedik, de szabálytalanul akadályozott "Il Paradiso" lett a harmadik, "Arran Hercegét" hozta ki másodiknak a versenybíróság, a "Valóság Mestere" viszont leszorult a dobogóról.

Külön érdekesség, hogy mind a négy lovat az O'Brien család valamelyik tagja, Danny, Aidan, illetve az apjuk, Joseph edzi, készíti fel a versenyekre.