Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tüntetők fogadták a spanyol kormányfőt Katalóniában

Tüntetők fogadták a spanyol kormányfőt Katalóniában
Szerzői jogok  REUTERS/Albert Gea
Szerzői jogok REUTERS/Albert Gea
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Egy éve nem volt olyan közel a béke, mint most.

Hosszú idő után először Barcelonában találkozott egymással a katalán elnök és a spanyol kormányfő. Pedro Sanchez azért érkezett, hogy részt vegyen a központi kormány Katalóniába kihelyezett pénteki ülésén. A miniszterelnök ezzel a gesztussal szeretett volna közeledni a mintegy 7 és félmilliós autonóm kisebbséghez.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az esti egyeztetésen a miniszterelnök és Quim Torra egyetértettek abban, hogy a mielőbbi megbékélés mindkét félnek érdeke. Ezzel Sanchez sokkal barátságosabb hangot ütött meg, mint konzervatív elődje. 

A függetlenségpártiaknak azonban ez sem elég és csütörtök este is utcára vonultak, hogy egyértelművé tegyék:nincs más megoldás, mint az elszakadás, ezt pedig a katalán politikusok sem gondolhatják másként.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Puigdemont az alkotmánybíróságtól kéri, hogy az amnesztia jóváhagyása után állítsa le letartóztatását

Az Alice vihar villámárvizeket okozott Katalóniában és Ibizán

Tucatnyian megsérültek az Espanyol-Barcelona meccs közelében történt gázolásban