Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Űrsétán vizsgálták a titokzatos lyukat a Szojuzon

Űrsétán vizsgálták a titokzatos lyukat a Szojuzon
Szerzői jogok 
Írta: Rippel Veronika
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az űrséta célja az volt, hogy megvizsgálják azt a titokzatos lyukat, amelyet a Nemzetközi Űrállomáshoz dokkolt űrhajón augusztusban fedeztek föl.

Hatórás űrsétát tett a Nemzetközi Űrállomás két orosz kozmonautája, Oleg Kononyenko és Szergej Prokopjev. A cél az volt, hogy megvizsgálják azt a titokzatos kis lyukat, amelyet a Nemzetközi Űrállomáshoz dokkolt Szojuz űrhajón augusztusban fedeztek föl.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ennek következtében korábban levegőszivárgást és kismértékű nyomáscsökkenést észleltek az űrállomáson. A rést ugyan be tudták tömni belülről, de keletkezésének okát továbbra sem tudják.

A két kozmonauta most megnyitotta az űrhajó hőszigetelő és a meteoritok ellen védő rétegét. Ez az első ilyen, a világűrben elvégzett művelet. A lyuk felszínéről mintákat is vettek, amiket a meteorok ellen védő panellel együtt december 20-án szállítanak vissza a Földre.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Elmarad a NASA első, kizárólag női űrsétája, mert nincs elég méretükhöz illő szkafander

Biztonságba kellett húzódniuk a Nemzetközi Űrállomás asztronautáinak egy légszivárgás miatt

Harci repülő követ egy UFO-t a frissen nyilvánosságra hozott Pentagon-felvételen