Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Még keresik az eltűnt menekülteket

Még keresik az eltűnt menekülteket
Szerzői jogok 
Írta: Rippel Veronika
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Folytatják a kutatást az Ausztráliában eltűnt menekültek után. Az esőerdő mellett futott zátonyra vasárnap egy hajó.

Folytatják a kutatást az Ausztráliában eltűnt menekültek után. Az esőerdő mellett futott zátonyra vasárnap egy halászhajó, amely fedélzetén illegális menekülteket szállítottak. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Miután a hajó megfeneklett, több utasnak nyoma veszett Queensland északi részénél. Négy év óta először érte el Ausztrália partjait menedékkérőket szállító hajó.

- Határozottan úgy gondolom, hogy ha elfogjuk őket, és ezen a legjobb embereink dolgoznak, deportálnunk kell őket egy olyan helyre mint például Nauru, és az ügyüket a partokon kívül kell megvizsgálni. Ezek az emberek nem maradhatnak Ausztráliában - mondta a hadiipari miniszter, Steve Ciobo.

Eddig 15 embert vettek őrizetbe. Azt nem tudni, hogy összesen hányan utaztak a fedélzeten.

Ezen a területen sok krokodil él, tehát a környék egyáltalán nem biztonságos. A rendőrség útakadályokat állított föl, és átvizsgálnak mindent a kompkikötőben is.

Ausztrália nem engedi be területére a menekülteket, akik a tengeren át próbálnak bejutni az országba, hanem Pápua Új-Guineán és Naurun helyezik el őket menekülttáborokban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

ENSZ: 2,4 millió menekülő áttelepítésére lesz szükség 2027-ben

A dél-afrikai elnök ígéri: intézkedik az „illegális bevándorlással kapcsolatos aggodalmak" ügyében

Felborult egy migránshajó a Földközi-tengeren, akár hetvenen is meghalhattak