Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Macedóniát meghívták a NATO-ba

Macedóniát meghívták a NATO-ba
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Görögország beleegyezett az egykori jugoszláv tagköztársaság felvételébe, így Oroszországnak tovább csökkent a befolyása a Balkánon.

Miután Görögország megállapodott Macedóniával az ország nevével kapcsolatos névvitában, a Alekszisz Ciprasz miniszterelnök magabiztosan érkezett a a NATO csúcstalálkozóra.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A katonai szövetségnek így már tagja lehet a balkáni ország, új nevén az Észak-macedóniai Köztársaság. Ezt A NATO főtitkára, Jens Stoltenberg jelentette be:

„Üdvözöljük az Athén és Skopje közötti történelmi megállapodást, és megállapodtunk abban, hogy meghívjuk az országot a csatlakozási tárgyalások megkezdésére.”

Oroszország ellenzi a bővítést, ezzel ugyanis csökken az ország befolyása a Balkánon. A térségben ugyanis már csak Szerbiára, illetve Bosznia szerbek lakta részére van befolyása Moszkvának.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump dicsérte Erdogant és Törökországot, de csalódottan nyilatkozott európai NATO-szövetségeseiről

Hegseth: a liberális értékek nem helyezhetők a védelmi igények elé

Az athéni ókortudományi csúcstalálkozó az ókori filozófiával válaszol mai válságokra