Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Elhagyta Guantanamót az utolsó brit fogoly

Elhagyta Guantanamót az utolsó brit fogoly
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Elengedték az utolsó brit foglyot Guantanamóról. Shaker Aamer 13 évet töltött a kubai amerikai bázison lévő börtönben. Soha nem emeltek ellene vádat

Elengedték az utolsó brit foglyot Guantanamóról. Shaker Aamer
13 évet töltött a kubai amerikai bázison lévő börtönben. Soha nem emeltek ellene vádat és 2007-ben kezdeményezték a szabadon bocsátását. A Bécsben tartozkódó brit külügyminiszter, Philip Hammond megerősítte, hogy már útban van hazafele.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Aamer szaúd-arábiai állampolgár, és egy brit nőt vett feleségül 1996-ban. 2001-ben Afganisztánban végzett önkéntes munkát egy iszlám alapítványnak, amikor letartóztatták. 2002-ben került Guantanamóra. A börtönt Obama még elnöksége alatt szeretné bezáratni, de ez eddig nem sikerült.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas