Judo nagydíj - Parádés döntők Zágrábban

Török döntőt hozott a nőknél a 48 kiló alattiak súlycsoportja a zágrábi judo nagydíj-versenyen. Dilara Lokmanhekim 57 másodperc elteltével, ipponnal

Török döntőt hozott a nőknél a 48 kiló alattiak súlycsoportja a zágrábi judo nagydíj-versenyen. Dilara Lokmanhekim 57 másodperc elteltével, ipponnal verte honfitársát, Ebru Sahint. Ezt megelőzően csak egyszer találkoztak, és azon a 2012-es mérkőzésen is Lokmanhekim győzött.

Az 52 kilogrammosoknál a románok vb-ezüstérmese, a világranglista második helyén álló Andrea Chitu egy fantasztikus fináléban verte meg orosz vetélytársát, Julija Rizsovát.
Chitut másfél perc után passzivitás miatt megintették, és ez volt a jel, mert ezután a román óriási offenzívába kezdett, aminek 39 másodperccel a vége előtt meglett az eredménye: egy waza-arit ért el, és besöpörte az aranyérmet.

Az 57 kilogramm alattiaknál a brit Nekoda Smythe-Davis bravúrosan küzdött, a döntőben megverte az olimpiai bronzérmes amerikai Marti Malloy-t, aki megnyerte előző két versenyét.
A 22 éves londoni lány ipponnal diadalmaskodott, és élete első nagy versenyén tudott győzni.

A férfiaknál a 60 kiló alattiaknál az örmény Hovhannes Davitan végzett az első helyen, miután Csingtaoban és Párizsban is második lett. Zágrábban az aranymeccsen a német Tobias Englmaiert verte awazate ipponnal.

Remekelt az ukránok 2009-es világbajnoka, a 66 kilós Georgii Zantaraja. Félelmetesen harcolt, és mind az öt mérkőzését ipponnal nyerte meg! A végén a német Sebastien Seidl ellen tette fel a pontot az i-re.