3-3 után hosszabbításban szerzett öngól döntötte el a Juventus-Napolit

Írta: Magyar Ádám

A Serie A idei első rangadója rögtön emlékezetesre sikerült.

Óriási izgalmakat hozott az olasz labdarúgóbajnokság idei szezonjának első rangadója. A címvédő Juventus a tavalyi második Napoli csapatát fogadta, és sokáig úgy tűnt, hogy a házigazda simán megnyeri az észak-déli derbit. Danilo és Higuain góljaival már 20 perc után 2-0 volt az állás, és úgy látszott, hogy a nápolyiak képtelenek válaszolni. A második félidő 62. percében aztán az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo már három gólosra növelte a Juve előnyét. A Napoli azonban ezután feltámadt.

Erről a meccsről könnyű beszélni. Az első óra borzalmas volt, az utolsó fél órában pedig nagyon jól játszottunk. Felálltunk három-nullról, és aztán egyetlen hibán múlott. De az első óra miatt megérdemeltük – mondta a nápolyiak edzője, Carlo Ancelotti.

A vendégcsapat negyed óra alatt ledolgozta háromgólos hátrányát, Manolas, Lozano, majd Di Lorenzo talált be. Az utolsó tíz percnek így ismét döntetlenről kezdtek neki a csapatok, majd percekkel a lefújás előtt elérkezett az újabb fordulat: a napolis Koulibaly szerencsétlen mozdulattal védhetetlen öngólt szerzett egy beadás után, és ezzel szertefoszlatta a nápolyi játékosok és szurkolók reményeit.

Juventus-Napoli a Serie A második fordulójában: 4-3.