Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Brüsszel: Bye-bye, Britannia!

Brüsszel: Bye-bye, Britannia!
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A spanyol miniszterelnöknek nem tetszik a skótok önállósodása.

Először tanácskoztak az Európai Unióban maradó „huszonhetek” informális csúcstalálkozójukon. A brexit lehetséges következményeit vitatták meg. A brit miniszterelnök már kedd éjszaka elbúcsúzott tőlük.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

David Cameron Brüsszelből Nagy-Britanniába indult, a skót kormányfő éppen ellenkező irányba. Nicola Sturgeon arra emlékeztette partnereit, hogy a skótok többsége az Európai Unióra voksolt a múlt heti népszavazáson.

Ám a skót kormányfő lépése nem mindenkinek tetszik. Igen kritikus volt például a spanyol miniszterelnök. Nem véletlenül, hiszen Katalónia is függetlenedne Spanyolországtól.

Mariano Rajoy nem akarja, hogy divattá váljon az elszakadás. Azt mondta, Skócia része az Egyesült Királyságnak, ezért azzal együtt el fog szakadni az uniós intézményektől.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Az öt legnagyobb európai katonai hatalom egyeztetése Ukrajnáról a NATO-csúcs előtt

Berlusconi egykori híres villája katari befektetőké lesz

Pedro Sánchez a Kongresszusban: „Soha nem ismertem és nem tűrtem volna meg ezeket a praktikákat”