Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A francia áramszolgáltató 80 millió eurót fordít iskolák és óvodák hűtésére

Franciaország nagy részén jelenleg vörös hőségriadó van érvényben, iskolák ezrei zártak be, mert a tantermek küzdenek a szélsőséges körülményekkel.
Franciaország nagy részén jelenleg vörös hőségriadó van érvényben, ami miatt iskolák ezrei zártak be, mert a termekben tarthatatlan a hőség. Szerzői jogok  Copyright 2026 The Associated Press. All rights reserved
Szerzői jogok Copyright 2026 The Associated Press. All rights reserved
Írta: Giedre Peseckyte
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A francia állami áramszolgáltató, az EDF 80 millió eurót fordít iskolák, óvodák és bölcsődék klímaberendezéseire, mivel az országot egyre súlyosabb hőhullámok sújtják.

A finanszírozás különféle megoldásokat fedez, többek között ventilátorokat, párásító rendszereket, hordozható légkondicionálókat, fix klímaberendezéseket, valamint a jövőbeli hőhullámokra való felkészülést szolgáló, hosszabb távú szerkezeti hűtési korszerűsítéseket.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

„Mivel a hőhullámok egyre inkább sújtják országunkat, konkrét lépéseket akartunk tenni azzal, hogy segítünk az iskoláknak, bölcsődéknek és szabadidőközpontoknak könnyen elérhető hűtési megoldásokkal és hosszú távon fenntartható berendezésekkel felszerelni intézményeiket” – mondta Bernard Fontana, az EDF vezetője egy pénteken közzétett közleményben (forrás: angol).

A keret fele – 40 millió euró – ventilátorok, párásító rendszerek és hordozható klímaberendezések formájában gyorsan telepíthető eszközökre jut, intézményenként legfeljebb 10 berendezésig. A fennmaradó 40 millió euró szerkezeti korszerűsítéseket támogat, köztük fordítható levegő–levegő hőszivattyúk telepítését.

Franciaországot ismétlődő hőszélsőségek sújtják, amelyek egyre inkább megzavarják a közszolgáltatásokat, különösen az oktatási rendszert, ahol az iskolai tantermek működőképessége is veszélybe kerül.

Az oktatási szakszervezetek csütörtökön arra szólították fel az oktatási dolgozókat, hogy szükség esetén éljenek sztrájkjogukkal, tiltakozva a munkafeltételek javulásának elmaradása ellen, miközben a hőmérséklet 30 °C fölé emelkedik, és egyes térségekben a 40 °C-ot is meghaladja.

„A közoktatásban dolgozók szó szerint és átvitt értelemben is kapkodnak, hogy egyedül, nehéz körülmények között is fenn tudják tartani a közoktatási szolgáltatást” – írták a szakszervezetek csütörtöki közleményükben (forrás: angol).

Hozzátették, hogy az állami oktatási rendszer továbbra is „kirívóan felkészületlen” azokra a hőhullámokra, amelyek az éghajlatváltozás miatt egyre gyakoribbá és intenzívebbé válnak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Spanyolország: 327 ember halt meg a hőhullám miatt

Golden Players: a kosárlabda nem ismer kort, Olaszország készül a FIBA Masters-vb-re

A legutóbbi „húsevő baktérium” járványok világszerte