Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Phoebe Bridgers szólószünet után új albumot jelent be

Phoebe Bridgers koncertet ad az „Austin City Limits” televíziós műsor felvételén az ACL Live-ban, Egyesült Államok, 2021. október 7.
Phoebe Bridgers koncertet ad az „Austin City Limits” tévéműsor felvételén az ACL Live-ban, Egyesült Államok, 2021. október 7. Szerzői jogok  Amy Harris/Invision/AP
Szerzői jogok Amy Harris/Invision/AP
Írta: Sarah Miansoni
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az amerikai énekesnő harmadik szólólemezével, a „Lost Weekend”-del tér vissza, még szeptemberben induló amerikai és európai turnéja előtt.

A Euronews Culture egyik kedvence kilép a kényszerpihenőről, és friss, érzelmekre ható zenével kecsegtet.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az amerikai énekes-dalszerző, Phoebe Bridgers bejelentette közelgő albumát, a „Lost Weekendet”, amely hat év után az első önálló stúdiólemeze – és egyben az év egyik legjobban várt megjelenése.

Bridgers harmadik nagylemezének megjelenése augusztus 14-ére van kitűzve a független Dead Oceans kiadónál. A korongra várhatóan 16 szám kerül fel, az első kislemez pedig holnap hajnali 1 órakor (CET) érkezik.

Az énekes az Olof Grind svéd fotós által készített, hátborzongató borítót egy Instagram-posztban mutatta meg, ami heves reakciókat váltott ki.

„Jézus bejelenti a Biblia megjelenését” – kommentálta egyik felhasználó. „Előre megemelem a gyógyszeradagomat” – írta egy másik, utalva az énekesnő hírhedten melankolikus, a könnycsatornákat alaposan próbára tevő zenéjére.

Miközben Bridgers bejelentése megerősíti szóló-visszatérését, azóta is számos közös projekttel és élő fellépéssel kényeztette a közönséget, amióta megjelent nagyra értékelt második albuma, a „Punisher” (2020) és a hozzá kapcsolódó, a Covid-időszakban zajló turné.

Az énekes közreműködött Taylor Swift 2021-es, újra felvett albumán, a „Red (Taylor’s Version)”ön a „Nothing New” című dallal, és több amerikai állomáson is ő nyitotta a szupersztár Eras Tour című turnéját.

Bridgers emellett ismét összefogott Boygenius-beli zenésztársaival, Julien Bakerrel és Lucy Dacus-szal. A zenekar 2023 márciusában jelentette meg debütáló albumát, a „The Recordot”, amelyet ugyanazon év októberében egy „The Rest” című EP követett.

A „The Recordot” a 2024-es Grammy-díjátadón a legjobb alternatív zenei album címmel jutalmazták, a Boygenius pedig további két elismerést kapott a „Not Strong Enough” című kislemezért, miközben Bridgers is hazavitt egy trófeát a „Ghost in the Machine” című, SZA R&B-énekesnővel közös felvételéért.

A „The Record” felkerült a 2023-as év legjobb albumait összegző listánkra is, amelyben így fogalmaztunk: „A szupergroup egy addiktív, szívszorítóan intim ódát tett le az asztalra az együttműködésről; hallgatás közben olyan, mintha betekintést nyerne egy mikrofonmegosztó sessionbe három barát között, akik őszintén élvezik a közös alkotást.”

Phoebe Bridgers, balról, Lucy Dacus és Julien Baker, a Boygenius tagjai a 66. Grammy-díjátadón
Phoebe Bridgers, balról, Lucy Dacus és Julien Baker, a Boygenius tagjai a 66. Grammy-díjátadón Richard Shotwell/Invision/AP

Bridgers a Grammy-díjak után szünetet jelentett be, és a következő két évben nagyrészt eltűnt a nyilvánosság elől.

Nemrég egy sor visszafogott, kisebb amerikai koncerttel tért vissza a kulturális köztudatba, amelyek csúcspontja egy meglepetés, telefonmentes koncert volt a Madison Square Gardenben június 4-én.

A New York-i fellépés jegyárai 1 és 20 dollár között mozogtak, a bevétel pedig egy olyan szervezethez került, amely a bevándorlási fogva tartó központokban őrzött emberek szabadon bocsátásáért dolgozik.

A jegyeket sorsolásos rendszerben osztották ki, teljesen megkerülve az olyan szokásos platformokat, mint a Ticketmaster, amelyet az utóbbi években dinamikus árazási gyakorlata miatt ért bírálat, mivel ez az egekbe szökő pluszköltségeket eredményezett.

Bridgers új albuma megjelenése után egy hónappal ismét színpadra lép: The Lost Tour címmel 2026 szeptemberétől decemberéig turnézik majd az Egyesült Államokban és Észak-Európában.

A telefonmentes turnén Alex G, Isaac Wood és Anaïs zenészek lépnek fel előzenekarként, és a 45 állomás többségére már most minden jegy elkelt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Charli XCX új albuma: John Cale, Marc Jacobs és Martin Scorsese a borítón

Paul McCartney: The Boys Of Dungeon Lane – Euronews Culture-kritika és értékelés

Tiltakozik Leonard Cohen hagyatéka a Hallelujah használata ellen Trump Freedom 250-es nagygyűlésén