Az amerikai énekesnő harmadik szólólemezével, a „Lost Weekend”-del tér vissza, még szeptemberben induló amerikai és európai turnéja előtt.
A Euronews Culture egyik kedvence kilép a kényszerpihenőről, és friss, érzelmekre ható zenével kecsegtet.
Az amerikai énekes-dalszerző, Phoebe Bridgers bejelentette közelgő albumát, a „Lost Weekendet”, amely hat év után az első önálló stúdiólemeze – és egyben az év egyik legjobban várt megjelenése.
Bridgers harmadik nagylemezének megjelenése augusztus 14-ére van kitűzve a független Dead Oceans kiadónál. A korongra várhatóan 16 szám kerül fel, az első kislemez pedig holnap hajnali 1 órakor (CET) érkezik.
Az énekes az Olof Grind svéd fotós által készített, hátborzongató borítót egy Instagram-posztban mutatta meg, ami heves reakciókat váltott ki.
„Jézus bejelenti a Biblia megjelenését” – kommentálta egyik felhasználó. „Előre megemelem a gyógyszeradagomat” – írta egy másik, utalva az énekesnő hírhedten melankolikus, a könnycsatornákat alaposan próbára tevő zenéjére.
Miközben Bridgers bejelentése megerősíti szóló-visszatérését, azóta is számos közös projekttel és élő fellépéssel kényeztette a közönséget, amióta megjelent nagyra értékelt második albuma, a „Punisher” (2020) és a hozzá kapcsolódó, a Covid-időszakban zajló turné.
Az énekes közreműködött Taylor Swift 2021-es, újra felvett albumán, a „Red (Taylor’s Version)”ön a „Nothing New” című dallal, és több amerikai állomáson is ő nyitotta a szupersztár Eras Tour című turnéját.
Bridgers emellett ismét összefogott Boygenius-beli zenésztársaival, Julien Bakerrel és Lucy Dacus-szal. A zenekar 2023 márciusában jelentette meg debütáló albumát, a „The Recordot”, amelyet ugyanazon év októberében egy „The Rest” című EP követett.
A „The Recordot” a 2024-es Grammy-díjátadón a legjobb alternatív zenei album címmel jutalmazták, a Boygenius pedig további két elismerést kapott a „Not Strong Enough” című kislemezért, miközben Bridgers is hazavitt egy trófeát a „Ghost in the Machine” című, SZA R&B-énekesnővel közös felvételéért.
A „The Record” felkerült a 2023-as év legjobb albumait összegző listánkra is, amelyben így fogalmaztunk: „A szupergroup egy addiktív, szívszorítóan intim ódát tett le az asztalra az együttműködésről; hallgatás közben olyan, mintha betekintést nyerne egy mikrofonmegosztó sessionbe három barát között, akik őszintén élvezik a közös alkotást.”
Bridgers a Grammy-díjak után szünetet jelentett be, és a következő két évben nagyrészt eltűnt a nyilvánosság elől.
Nemrég egy sor visszafogott, kisebb amerikai koncerttel tért vissza a kulturális köztudatba, amelyek csúcspontja egy meglepetés, telefonmentes koncert volt a Madison Square Gardenben június 4-én.
A New York-i fellépés jegyárai 1 és 20 dollár között mozogtak, a bevétel pedig egy olyan szervezethez került, amely a bevándorlási fogva tartó központokban őrzött emberek szabadon bocsátásáért dolgozik.
A jegyeket sorsolásos rendszerben osztották ki, teljesen megkerülve az olyan szokásos platformokat, mint a Ticketmaster, amelyet az utóbbi években dinamikus árazási gyakorlata miatt ért bírálat, mivel ez az egekbe szökő pluszköltségeket eredményezett.
Bridgers új albuma megjelenése után egy hónappal ismét színpadra lép: The Lost Tour címmel 2026 szeptemberétől decemberéig turnézik majd az Egyesült Államokban és Észak-Európában.
A telefonmentes turnén Alex G, Isaac Wood és Anaïs zenészek lépnek fel előzenekarként, és a 45 állomás többségére már most minden jegy elkelt.