Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ausztrál film nyert Erdélyben

Ausztrál film nyert Erdélyben
Szerzői jogok  "Babyteeth", Shannon Murphy - Screen Australia
Szerzői jogok "Babyteeth", Shannon Murphy - Screen Australia
Írta: euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Tizenkilencedik alkalommal rendeztek filmfesztivált Kolozsváron.

Ausztrál film nyerte az Erdélyi Nemzetközi Filmfesztivál fődíját. A tizenkilencedik alkalommal megrendezett eseményen egy ausztrál alkotás, a Babyteeth, azaz Babafog kapta meg a legjobb filmnek járó elismerést. A fesztivál mégis inkább a körülmények miatt marad emlékezetes.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

— Ez egy egyszerű, ugyanakkor komplikált esemény volt. Stresszes, ugyanakkor hihetetlenül pihentető is. Ami elsőre bonyolultnak tűnt, később hihetetlenül egyszerűvé vált, ami első látásra abszurd volt, később egészen hétköznapi lett – mondta Mihai Chirilov, a fesztivál művészeti vezetője.

A hagyományosan Kolozsváron megrendezett esemény idén elsősorban a szociális távolságtartás miatt volt elsősorban különleges. Minden filmvetítést a szabadban rendeztek és az egészségügyi kockázatok miatt csökkentették az ülőhelyek számát, így a korábbi kétezer fős látogatószám ötszázra csökkent.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Toy Story 5 rekordot dönt, 2026 eddigi legnagyobb mozis nyitását hozza

Ki a leggonoszabb Disney-gonosz?

A hét filmje: Toy Story 5 – Barátja lesz a technológiának?