Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ülnek a pénzen az európai háztartások

Ülnek a pénzen az európai háztartások
Szerzői jogok  AP
Szerzői jogok AP
Írta: euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Nem költenek, mert félnek, hogy válság lesz. Hogy elkerüljék a válságot, költeniük kéne.

Márciusban ugrásszerűen megnőtt a bankbetétek összege az öt legnagyobb európai gazdaságban, derült ki az Európai Központi Bank és a Bank of England által publikált adatokból. Ez alapján úgy tűnik, a háztartások a fogyasztás visszafogásával reagáltak a járványra, ami elmélyítheti a válságot.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A francia, olasz és spanyol háztartások az átlagosnak számító havi 2-4 milliárd euró többszörösét, 10-20 milliárd eurót tettek félre márciusban.

A megtakarítások növekedése részben annak köszönhető, hogy a háztartások nem tudtak vásárolni a járványügyi korlátozások miatt, de a várható gazdasági nehézségek, munkaerőpiaci bizonytalanság miatt is tartalékolnak az európaiak - ezzel azonban nem segítik a kilábalást.

- A háztartások fogyasztása, amely évtizedeken át az európai gazdasági növekedés fő hajtóereje volt, idén 9 százalék körül csökkenhet az euróövezetben - állapítja meg az Európai Bizottság előrejelzése.

Az egyetlen kivétel Németország, ahol a bankbetétek összege csökkent, ami annak az eredménye, hogy a németek válság idején nagyobb mennyiségű készpénzt tartanak maguknál. A Német Központi Bank szerint a készpénzforgalom közel 40 milliárd euróval nőtt januártól május elejéig.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Válság a német autóiparban: a Volkswagen állítólag 100 ezer munkahely megszüntetését tervezi

Mit árul el és mit leplez még mindig Károly király történelmi adóbevallása?

Futárok, a katari mindennapok néma hősei az iráni háborúban