Cselgáncs: egy francia és egy holland pályafutásának legjobb eredménye

Írta: Németh Árpád

A cselgáncs fantasztikus évének fantasztikus befejezése.

Az idei utolsó verseny női mezőnyének legjobbja a francia Fanny Estelle Posvite volt. Márciusban mutatkozott be a 78 kilogramm alatti súlycsoportban.

Posvite első mesteri címét honfitársa, a volt világbajnok és kétszeres olimpiai érmes Audrey Tcheumeo felett aratott győzelmével érdemelte ki.

Remekül érzem magam, habár nagyon… De ma nem féltem. Ma nem futamodtam meg. És ez segített – nyilatkozta az új bajnok.

A 100 kilogramm feletti súlycsoportban Hiszajosi Haraszava szerezte meg az aranyat. Ez a dobás volt a csúcspontja a döntőbe vezető úton. Nem kapott lehetőséget a visszavágóra, mégis a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Az érmet Vladimir Barta, a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség sportigazgatóságának a vezetője adta át.

Miután egy fantasztikus napon a dzsúdó legnagyobb csillagait gyűrte le, a nap hőse Michael Korrel, a 2019-es világbajnoki bronzérmes, aki hihetetlen teljesítményt nyújtott. Az elődöntőben azzal lepte meg a cselgáncs rajongóit, hogy a grúz Lipartelianit röpítette a levegőbe egy ucsi-matával. De a történetnek nincs vége.

A döntőben Aaron Wolf korábbi világbajnokkal találkozott, akit egy hatásos szeoi nageval fektetett két vállra. Elszántan harcolt a bajnoki címért, és ezzel pályafutása legjobb évét zárta egy fontos dobogón.

Az aranyat Dr. Lisa Allantól, a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség versenyigazgatójától vette át.

Sokat beszélgettünk az edzőmmel, Benito Maijjal a versenyről. Minden meccset a nulláról kezdünk. És újra, minden alkalommal. Ezekkel a fiúkkal már korábban is megküzdöttem. Liparteliani a sportág hőse, és az egyik legkeményebb ellenfelem. Ragyogó érzés ellene nyerni. Magabiztos voltam, erőtől duzzadó, és sikerült – mondta Korrel lelkesen.

Tessie Savelkouls, a világranglista második helyezettje nyerte Hollandia második aranyát. Ejtési technikája pazar volt. Az azeri Iryna Kindzerska ellen ért el egy vaza arit egy pörgő szeoi nageval.

Az érmet Neil Adams, a bírák felügyelője nyújtotta át.

A meglepetést a junior világbajnok, a grúz Lasha Bekauri szerezte, aki a 90 kilogramm alatti súlycsoportban a világranglistán második helyezett Nikoloz Sherazadishvilit győzte le.

A nap dobása a 100 kilogrammos súlycsoport ezüstérmesének, Aaron Wolfnak a nevéhez fűződik. A világbajnoki érmes német Frey elleni ucsi mata olyan volt, ahogy azt a tankönyvekben is leírják.