Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Jódszivárgás egy norvég kutatóreaktorban

Jódszivárgás egy norvég kutatóreaktorban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Kis mennyiségű radioaktív jód szivárgott el egy nukleáris kutatóreaktorból Norvégiában.

Kis mennyiségű radioaktív jód szivárgott el egy nukleáris kutatóreaktorból Norvégiában. A hatóságok rövid idő alatt elállították a szivárgást, úgy vélik, hogy a radioaktív anyag nem lesz semmilyen káros hatással sem a dolgozókra, sem a környezetre a létesítmény falain kívül. A bent lévőket a riasztó megszólalása után azonnal evakuálták. Az ország délkeleti részén található Haldenben lévő erőművet mindenesetre ideiglenesen bezárták.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Greenpeace rekordmélységű tengeri tiltakozást tart a tengerfenék-bányászat ellen

Norvégia nem vár Donald Trumpra: Dél-Koreától vásárol rakétarendszert

Őrizetbe vették a norvég trónörökösné fiát a nemi erőszakkal kapcsolatos pere előtt