Magyarok Európa legjobb villamosvezetői

A magyar páros 26 csapatot utasított maga mögé a berlini villamosvezető Európa-bajnokságon. Muli Eszter és Harsányi Antal szoros küzdelemben lett a kontinens legjobbja, mögöttük a lipcsei Kerstin Wermer-Helmut Nitzschkepáros végzett, a harmadik helyet a Ramije Karemani és Jim Kouazan alkotta lyoni kettős szerezte meg. A viadalon 17 ország 26 városa indított csapatot.

A résztvevőknek öt különböző, a hétköznapi szemlélő számára szokatlan versenyszámban kellett összemérni gyakorlati tudásukat: célfékezés a jármű orrával, űrméret-számítás, célfékezés második ajtóval, csatolva közlekedés, majd végül villamos-bowling volt a feladat.

A BKV csapata egészen a negyedik szám végéig a második helyen állt, végül látványos bowlingozással érték el a legjobb helyezést. Nem ez az első alkalom, hogy magyarok nyerték a versenyt: először 2012-ben rendeztek villamosvezető Európa-bajnokságot, a drezdai versenyen a szintén budapesti Lednetzky Andrea-Veperdi Tamás kettős nyert.