Korner: Harry Kane parádésan debütált az angol válogatottban, gólt fejelt 79 másodperc után

A múlt heti Bajnokok Ligája-mérkőzések és az El Clásico után ezúttal a nemzeti válogatottaké volt a főszerep. A franciák és a brazilok felkészülési

A múlt heti Bajnokok Ligája-mérkőzések és az El Clásico után ezúttal a nemzeti válogatottaké volt a főszerep. A franciák és a brazilok felkészülési meccset játszottak csütörtök este, a legtöbb európai csapat viszont EB-selejtezőn lépett pályára.

Vendégsiker Párizsban: zsinórban a hetedik brazil győzelem

Párizsban hiába vezettek a franciák, a végén sima vereséget szenvedtek Brazília válogatottjától. A házigazdákat Varane fejese juttatta előnyhöz az első félidő derekán (1–0). Ám Oscar még a szünet előtt egyenlített (1–1), fordulás után pedig Neymar közeli bombájával már a sárga mezesek vezettek (1–2). Luiz Gustavo fejelte a harmadik brazil gólt egy szöglet után, és ezzel meg is adta a kegyelemdöfést a következő Európa-bajnokság házigazdájának. 1–3 lett a vége; amióta ismét Dunga a szövetségi kapitány, ez volt zsinórban a brazilok hetedik győzelme.

Magyar–görög, gól nélkül

Az Európa-bajnoki címvédő spanyolok igencsak megküzdöttek Ukrajna ellen. A találkozó egyetlen gólját Alvaro Morata szerezte a 28. percben. Az ukránoknak is voltak helyzeteik a második félidőben, de nem sikerült egyenlíteniük.

Amszterdamban a gyengén futballozó hollandok csak a hosszabbításban, Huntelaar góljával mentettek pontot a törökök ellen, 1–1 lett a végeredmény.

A magyar válogatott gól nélküli döntetlent játszott a görögökkel, és ezzel őrzi harmadik helyét az F csoportban.

Fent és lent: Harry Kane, a hurikán

A hét nyertesei: Szlovákia és Anglia. Csupán két 100 százalékos csapat maradt az Eb-selejtezőkön: Szlovákia és Anglia mind az öt eddigi találkozóját megnyerte. A szlovákok 3–0-ára verték Luxemburgot, az angolok pedig Litvániát múlták fölül 4–0-ra.

Parádésan sikerült Harry Kane bemutatkozása az angol válogatottban. A Tottenham 21 éves sztárja csereként állt be a hajrában, és 79 másodperccel később már gólt is szerzett: Sterling beadása után fejelt a hálóba.

A hét vesztesei a montenegrói nézők. Félbe kellett szakítani a Montenegró-Oroszország Eb-selejtezőt a hazai szurkolók botrányos viselkedése miatt. Előbb a vendégek kapusát, Igor Akinfejevet lőtték tarkón petárdával, majd Dmitri Kombarovot is eltalálták a lelátóról, ezért a játékvezető idő előtt fújta le a meccset.

Évforduló: 203 perc foci

Szurkolók, akik meccs közben hazamennek, pihennek és teázgatnak, de a találkozó végére még visszaérnek a stadionba. Játékosok, akiket elszomorít, hogy a játékvezető nem adta meg az ellenfél szabályos gólját. Vajon ez csak fantázia, vagy valóság?

Maratoni futballmérkőzést rendeztek az angliai Stockportban 1946. március 30-án. A Stockport County és a Doncaster Rovers harmadosztályú találkozója 3 óra 23 percen keresztül tartott, ez máig világrekord: a leghosszabb hivatalos tétmeccs a sportág történetében.

A rendes játékidő 2-2-vel zárult, és a kétszer 10 perces hosszabbítás sem hozott döntést. Az akkori szabályok szerint addig kellett volna játszani, amíg valamelyik csapat gólt nem szerez, de a Stockport szabályos gólját a 173. percben nem adta meg a bíró. Még a vendégjátékosok is csalódottak voltak, hogy nem mehettek zuhanyozni. A meccsnek a sötétedés vetett véget.

Az ismétlést a Rovers könnyedén nyerte, 4–0-ra.

Tippjátékunk: Akár tévedhetünk is

Izgalmasnak ígérkező rangadókat játszanak a héten az európai topligákban. Szokás szerint megtippeltük az eredményeket. Önök is tippelhetnek a Facebookon és a Twitteren, a #TheCornerScores hashtaggel.

Tippjeink tehát a következők:

A Premier League-ben: Arsenal–Liverpool 2–2.
A Bundesligában: Borussia Dortmund–Bayern München 2–3.
A Serie A-ban: Roma–Napoli 1–1.
A francia élvonalban: Marseille–Paris Saint-Germain 2–1.

Persze akár tévedhetünk is.

Bloopers: a játék nemes pillanatai

A foci nemcsak a küzdelemről szól, nem csupán nehezen kivívott győzelmekről és fájó vereségekről. A lényeg a szenvedély, a játék szeretete, és néha bizony az ellenfél képességeinek megcsodálása. Erre példa az itt látható videó is. Ha ön is talál érdekes vagy vicces futballvideót, küldje el nekünk a közösségi médiában a #TheCornerBloopers hashtaggel.