Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A szokásosnál erősebb sugárzást jeleztek a brit Sellafieldből

A szokásosnál erősebb sugárzást jeleztek a brit Sellafieldből
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Határérték feletti radioaktív sugárzást jelentettek a brit sellafieldi erőműből pénteken délelőtt.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az Ír-tenger partján fekvő Seascale mellett működő nukleáris újrahasznosítóban csak egy ellenőrző műszer jelez magasabb sugárzást, de az üzem igazgatósága alapjáratra állította az üzemet. Csak azoknak kellett felvenniük a munkát, akikre mindenképpen szükség van ahhoz, hogy ne kelljen teljesen leállnia a sellafieldi erőműnek.

A szakemberek azt hangsúlyozzák, hogy a mért radioaktiv sugárzás nem éri el azt a szintet, amely veszélyes lehetne a környékbeliekre.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A történelemben először a brit uralkodó bemutatja az adóbevallását

UK: Tommy Robinson oxfordi vitája tiltakozást és szólásszabadság-vitát vált ki

Egyesült Királyság: a Királyi Operaház kórusa londoni fellépéssel köszönti a 2026-os vb-t