A NATO főtitkára védelmébe vette a tagországok magatartását, és kiemelte az európai légitámaszpontok használatát.
Az amerikai elnök szerdán közölte a NATO-főtitkárával, hogy „cserbenhagyták” azok a szövetséges tagországok, amelyek nem támogatták az Irán elleni háborúját. A megkereséskor a tagok jelezték, hogy a NATO védelmi, és nem támadó szövetség.
Donald Trump így fogalmazott: „Csak a hűségüket akarom. Nincs szükségünk a pénzükre. A világ legerősebb hadseregével rendelkezünk. M hűségesek vagyunk, mindig értük harcolunk. Több ezer katonánk van egész Európában. Németországban 50 000 katonánk van. Ha ti kértek valamit, mi is kérhetünk egy segítő kezet, egy kis puszit. Nem kérünk sokat.”
A NATO főtitkára védelmébe vette a tagországok magatartását, és kiemelte az európai légitámaszpontok használatát.
Mark Rutte azt mondta: „Tudom, hogy viták folynak arról, hogy az európai szövetségesek elegendő mértékben álltak-e az USA mellé." Trump közbeszólt, hogy „nem álltak ki”. Rutte így folytatta: Tudom, hogy így gondolja az amerikai vezetés, és ez bosszantja. De ha megnézzük a számokat – négy-ötezer amerikai repülőgép szállt fel az európai támaszpontokról a háború hat hetes időtartama alatt, egészen az április közepén kezdődött fegyverszünetig.”
Kijelentéseit Irán úgy értelmezte, hogy Mark Rutte elismerte "a NATO bűnrészességét” a háborúban. Olaszország azonnal elhatárolódott a főtitkár szavaitól, „megtévesztőnek” nevezve azt, és hozzátéve, hogy "Itália a meglévő megállapodások keretében kizárólag műszaki és logisztikai célú amerikai repüléseket engedélyezett".