NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Vereséggel kezdődött a női magyar kézilabdázóknak a párizsi olimpia

Magyar játékosok, köztük Kuczora Csenge (59) a magyar – francia női kézilabda mérkőzés után a Dél-párizsi Arénában 2024. július 25-én. Szerzői jogok MTI
Szerzői jogok MTI
Írta: Peter Kristof
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

Az elsőként bemutatkozó női kézilabda válogatott vereséget szenvedett a házigazda francia csapattól.

Bátran kezdett a magyar csapat az olimpiai és világbajnoki címvédő, eleinte sokat hibázó franciák ellen. A magyar válogatott a végül 8 góllal záró Kuczora vezérletével hat perc után 5-1-re vezetett, a folytatásban azonban megtorpant, így – bár még mindig nem játszott jól – a házigazda az első félidő derekán 8-8-nál utolérte ellenfelét.

A franciák ezután a vezetést is megszerezték, a magyar csapat játékába pedig egyre több hiba csúszott, így a szünetre háromgólos hátrányba került (12-15).

A színvonal a második félidőben sem verdeste az eget, az egyik oldalon Sako, a másikon Janurik kapuba állásával ugyan megjöttek a védések is, ez azonban összességében semmin nem változtatott. A tisztességgel helytálló magyar csapat ugyan többször is feljött egy gólra, a franciák azonban mindig visszaállították a félidei különbséget, végül 31–28-ra nyertek.

A női kézilabda válogatott következő ellenfele a Spanyolországot 11 góllal, 29–18-ra legyőző Brazília lesz vasárnap reggel 9-órakor.

Pénteken megnyitó, szombaton pástra lép Szilágyi Áron is

Pénteken az olimpia hivatalos nyitóünnepségét rendezik 19 óra 30 perckor, majd szombaton beindul a nagyüzem. Férfi kézilabdázóink Egyiptommal, női vízilabdázóink Hollandiával játszanak. Bemutatkoznak úszóink és vívóink, sőt, akár megszülethet az első magyar aranyérem, mert pástra lép férfi kardban a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron és a világbajnok Szatmári András is.

Fucsovics Nadallal mérkőzik

Asztaliteniszezőink közül Póta Georgina és az Ecseki Nándor- Madarász Dóra vegyes páros ragad ütőt, evezésben Pétervári-Molnár Bendegúzért, a kerékpárosok férfi országúti időfutamában Valter Attiláért , lovaglásban Kaizinger Balázsért, sportlövészetben Fábián Sáráért és Major Veronikáért, a torna egyéni számában Mészáros Krisztoferért szoríthatunk, ökölvívóink közül pedig Kovács Richárd és Akilov Pilip lép ringbe.

Férfi teniszezőink végül csak vasárnap mutatkoznak be: Marozsán Fábián a francia Ugo Humbert-rel játszik az első fordulóban, míg Fucsovics Márton igazi nagyágyút kapott a sorsoláson, a 22-szeres Grand Slam-győztes, spanyol Rafael Nadallal mérkőzhet a Roland Garroson.