Kialakult a labdarúgó-Eb negyeddöntője

Szerzői jogok AP / Petr David Josek vía Pool

Földöntúli boldogságban úsztak az angol és az ukrán szurkolók, miután válogatottjuk bejutott a legjobb nyolc közé a foci-EB-n. A negyeddöntőben egymás ellen lépnek pályára.

Tomboltak a boldogságtól a brit szurkolók, amikor Anglia 2-0-ás győzelemmel bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjébe.

Raheem Sterling és Harry Kane második félidei góljával az angoloknak 55 év után először sikerült nyerniük a németek ellen.

"Az utolsó 10 percben rettenetesen ideges voltam. Hihetetetlen, hogy sikerült. Fantasztikus volt!"

"Ez az! Most már meg sem állunk a végéig, mindegy ki lesz az ellenfelünk" - lelkendeztek a szurkolók.

Mélységes csalódottság ült viszont ki az arcokra egy berlini sörkertben.

"Nagy kár, hogy kikapott a német válogatott, de mivel német-angol származású vagyok, az egyik szemem sír, a másik meg nevet" - mondta egy fiatal nő.

Az ukrán drukkerek is örömmámorban úsztak. Csapatuknak a hosszabbítás utolsó percében sikerült még egy gólt lőniük a svéd kapuba, így 2-1 lett az eredmény a javukra.

Anglia ellenfele a negyeddöntőben tehát Ukrajna lesz. A másik három negyeddöntőben Svájc Spanyolországgal, Belgium Olaszországgal, Csehország pedig Dániával mérkőzik meg.