EURO 2020: Spanyolország is a legjobb nyolc között

Morata a negyedik spanyol gólt lövi Horvátország ellen.
Morata a negyedik spanyol gólt lövi Horvátország ellen. Szerzői jogok Friedemann Vogel/MTI/MTVA
Szerzői jogok Friedemann Vogel/MTI/MTVA

A spanyolok hosszabbításban 5-3-ra győztek a horvátok ellen.

Nyolcgólos mérkőzésen, hosszabbítás után Spanyolország jutott a legjobb nyolc közé elsőként hétfőn a labdarúgó Európa-bajnokságon.

A spanyolok Unai Simón óriási hibája után hátrányba kerültek Horvátország ellen Koppenhágában (a 20. percben Pedri hazaadása csúszott el a kapus lába mellett, a labda pedig a hálóba gurult), azonban Sarabia (38.perc), Azpilicueta (57.p.) és Ferran Torres (77.p.) révén 3-1-re fordítottak. A horvátok sem adták fel. Orsic a 85. percben szépített, Pasalic pedig a rendes játékidő hosszabbításában (90+2.p.) közeli fejessel egyenlített.

3-3 után a kétszer 15 perces hosszabbítás döntött. Kramaric kimaradt ordító helyzetét követően előbb Morata (100.p.), majd Oyarzabal (103.p.) szerzett gólt, így a spanyolok 5-3-ra nyertek.