Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Rátelepedtek az anarchisták a klímavédők tüntetésére Párizsban

Rátelepedtek az anarchisták a klímavédők tüntetésére Párizsban
Szerzői jogok  REUTERS/Charles Platiau
Szerzői jogok REUTERS/Charles Platiau
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Erőszakossá tették szélsőségesek a klímavédelmi tüntetést a francia fővárosban szombaton.

Rátelepedtek a klímavédelmi demonstrációra az anarchista Fekete tömb (Black Blokk) csoportjaihoz tartozó szélsőségesek Párizsban, erőszakossá téve a szombati békés tüntetést. A rohamrendőröknek is gondot okozott, hogy elkülönítsék, kik a rendbontók, és kik a klímavédők.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A francia fővárosban másutt azért vettek őrizetbe kormányellenes, sárgamellényes tiltakozókat, mert tiltott helyszínen gyülekeztek.

Egy 71 éves sárgamellényes tüntető azt magyarázza, hogy benne rossz érzéseket kelt a kemény rendőri fellépés, az elnyomást már fiatalon megtapasztalta, sok szenvedést élt meg.

Összesen legkevesebb 90 embert tartóztattak le szombaton Párizsban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

350 traktor vonult be Párizsba

Brüsszel 45 milliárd euróval győzné meg az uniós gazdákat, hogy támogassák a Mercosur-megállapodást

Francia gazdák traktorokkal tiltakoznak az EU-Mercosur megállapodás ellen Párizsban