BL-döntő: a statisztika a Liverpool sikerét ígéri

A Tottenham ezzel nem foglakozik, a londoniak sem csak nézelődni utaztak Madridba.

A szombati labdarúgó Bajnokok Ligája döntő két főszereplője, a Liverpool és a Tottenham is megtartotta meccs előtti utolsó edzését Madridban.

Szakértők és a statisztika is Jürgen Klopp csapatának sikerét ígéri. A német tréner szerint, a tavaly elveszített döntő óta játékosai tapasztaltabbak lettek, és taktikai repertoárjuk is bővült.

Ráadásul a londoniak rémálma lehet a Pool; a legutóbbi 14 egymás elleni mérkőzésükből ugyanis csak egyet nyertek meg.

A most befejeződött bajnoki szezon mindkét találkozóját, a BL-ben a 6. végső sikerére hajtó, Liverpool nyerte.

A Tottenham lehet ugyanakkor a BEK/BL történetének 23. győztese, egyúttal a hatodik angol csapat, 2012 óta pedig az első új név a serlegen.

A két csapat összeállításában a legnagyobb kérdőjel a Tottenhamnél van. A tavalyi vb gólkirálya, Harry Kane bokasérülése miatt 7 hete nem lépett pályára.

Szombat este jó eséllyel ott lesz az Atletico Madrid stadionjában, a Wanda Metropolitano gyepén este 9-től.