Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Szomália: tüntettek a terroristák ellen

Szomália: tüntettek a terroristák ellen
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Megelégelték az as-Shabaab robbantásait a mogadishuiak.

Több ezer fős feldühödött tömeg tüntetett szerdán Szomáliában a múlt hét végén történt robbantásos merénylet miatt, ami több mint háromszáz ember életét oltotta ki. Többen megsérültek, amikor a rendőrök a tömegbe lőttek, hogy kordában tartsák a tömeget és távol tartsák őket a romoktól, amit a hatalmas erejű kettős robbantás hagyott maga után.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az emberek haragja az as-Shabaab nevű iszlamista terrorszervezet ellen irányul, amely 2007 óta folytat felkelést a kelet-afrikai országban. A szervezet nem jelentkezett a támadás elkövetőjeként, de a módszerek rájuk utalnak.

Abdullah Mohamed, Szomália elnöke a tragédia kapcsán arra buzdította a lakosságot, hogy csatlakozzanak a hadsereghez és harcoljanak ők is a terroristák ellen.

A halottak mellett mintegy négyszáz sérültje is van a támadásnak. Sokan még mindig nem találják a szeretteiket, 160 holttestet anélkül temettek el, hogy sikerült volna azonosítani őket.o

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Nyomozás: Moszkva afrikai „Orosz Házakat” használ toborzásra az ukrajnai háborúhoz

WHO: Kongóban már „nagyon magas” az ebola kockázata

Nemzetközi közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett a WHO az Ebola új fajtája miatt