Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Észak-Korea: újraindítják az atomreaktort?

Észak-Korea: újraindítják az atomreaktort?
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Megnövekedett aktivitást mutatnak az észak-koreai Jongbjon atomreaktornál a legújabb műholdas felvételek.

Megnövekedett aktivitást mutatnak az észak-koreai Jongbjon atomreaktornál a legújabb műholdas felvételek. Ezt amerikai megfigyelők értékelése alapján közölték pénteken.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Washington szerint valószínű, hogy felújíthatják a reaktor működését, de biztosat nem lehet tudni. Korábban itt plutóniumot állítottak elő a kommunista rezsim atomprogramjához.

Egy amerikai szakértő szerint Észak-Korea mintegy 50 kilogrammnyi plutóniumot halmozhatott fel, amely 6 vagy 8 nukleáris robbanófej előállítására lehet elegendő. A kommunista diktatúra egyebek közt atombombákhoz használatos dúsított uránt is előállít.

Az észak-koreai vezető, Kim Dzsong Un újévi üzenetében előre jelezte, hogy közel állnak egy interkontinentális ballisztikus rakéta teszteléséhez. Észak-Korea mindent megtesz azért, hogy atomfegyvert fejlesszen ki.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hszi Csin-ping Kim Dzsong Unnal találkozik, Kína és Észak-Korea erősíti szövetségét

Észak-Korea ballisztikus rakétát lőtt a Sárga-tengerbe

Ballisztikus rakétákat lőtt ki Észak-Korea, déli szomszédját pedig ellenségesnek nevezte