Abszolút kenyai fölény a mexikóvárosi maratonon

Szerzői jogok

A dobogó mindhárom fokán kenyai futó állt, a győztest célfotó döntötte el 42 kilométer után.

Vasárnap rendezték meg a 34. mexikóvárosi maratonfutást. A versenyen, a hőség ellenére, mintegy 35 ezer ember vett részt.

A férfiaknál első helyen a kenyai Emmanuel Mnongat végzett, honfitársával Isaac Kmaiyo közösen szakítva át a célszalagot. A kettejük közötti sorrendet a célfotó döntötte el, 2 óra 19 perc és 32 másodperccel a rajt után. Harmadikként a szintén kenyai Rodgers Ondati érkezett, így a dobogó mindhárom fokát Kenya foglalta el.

A nőknél a litván Diana Lobacevske győzött. A 36 éves futó, aki 17. helyen végzett a riói olimpián, itt 2 óra 40 perc és 30 másodperces idővel teljesítette a 42 kilométeres távot. Második az etióp Shewarge Amare, harmadik pedig a perui Karina Villazana lett.