Hoki-vb: vereséggel, de jól kezdtek a magyarok

Írta: Pálfi Rita

Ideges kezdés utána magára talált az A csoportos vébén szereplő magyar jégkorong-válogatott, de nyernie nem sikerült a szlovákok ellen.

Ideges kezdés utána magára talált az A-csoportos vébén szereplő magyar jégkorong-válogatott, de nyernie nem sikerült a szlovákok ellen.

Az oroszországi jégkorong elitvébén Szlovákia volt Magyarország első ellenfele a szentpétervári csoportban. A két kiválóan játszó NHL-es klasszis Andrej Sekera és Tomas Jurco vezényletével 4-1-re nyertek a szlovákok. A magyaroknak az első szlovák gól után még sikerült egy emberelőnyös góllal kiegyenlíteni, de kicsit több mint két perccel a harmad vége előtt a szlovákok újra megszerezték a vezetést. A második harmadban tovább növelték az előnyüket 3-1-re, a harmadik harmadban pedig egy üreskapus góllal alakították ki a 4-1-es végeredményt.

Magyar vereség, de nincs csalódás

Az elején kicsit idegesek voltak a srácok, ez lassan feloldódott, és mikor sikerült gól ütnünk emberelőnyben az adott még egy lökést. Mégis a második harmadban több olyan helyzet is volt, amiből csak szerencsével „menekültünk meg”. A harmadik harmadban játszottunk a legjobban három emberelőnyös helyzetünk is volt, de nem tudtunk visszajönni a meccsbe – mondta a meccset értékelve Rich Chernomaz szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy összességében pozitívan meglepődött és elégedett azzal, ahogy a játékosai odatették magukat a nyitómeccsen.

Nagyon fontos meccset sikerült megnyernünk – mondta Zdeno Ciger a szlovákok edzője, aki motivált és „éhes” csapatnak írta le a magyarokat, bár ez utóbbit lehet, hogy inkább csak két szó hasonló hangzása mondatta vele.

“Nem voltunk távol, de sajnos mégis messze” – foglalta össze a mérkőzést Sofron István, ezt egyébként statisztikailag is igazolhatjuk: 28-21 volt a kapura lövések aránya. A magyar csapat látványosan és sokat ütköző csatára szerint, ha végig úgy játszottak volna, ahogy a harmadik harmadban, meg is lehetett volna a győzelem. Persze, ahogy Rich Chernomaz is rávilágított ekkor már 3-1-es vezetéssel a szlovákok egy kicsit felengedtek. A magyar csapatnak sikerült ezt kihasználni, lehetőségeket kialakítani, csak az i-re a pont, a három emberelőnyös helyzet és a jó játék gólra váltása nem sikerült.

„A védekezésünk rendben volt, az emberhátrányos játékunk is jó volt, az egész évben megszokott szinten védett a kapusunk. Csak a megfelelő befejezés, a lehetőségeink kihasználása nem sikerült, hiába kerültünk emberelőnybe. A világ legjobb csapatai ellen játszunk, ha nem tudjuk megvalósítani, amit kéne, úgy nehéz nyerni” – vonta le a nyitány tanulságait kérdésünkre a magyarok edzője.

Videó: a magyar-szlovák meccs összefoglalója

„Nem hibázhatunk ennyit”

Nem szoktam izgulni, de ez egy speciális meccs volt mindenféleképpen. Szenzációs volt az atmoszféra, ez sokat segített nekem, minden tiszteletem a magyar szurkolóké – mondta a 19 éves Galló Vilmos, aki élete első felnőtt vb-meccsét játszotta, és őt választotta a szakmai stáb a magyarok legjobbjának.

Teljesen más sebességű itt a játék, mint amilyen a tavalyi vébén volt, hozzá kell szokni. Ez egy jó első meccs volt, jó bemelegítés a számunkra – értékelt Sebők Balázs. A kanadai-magyar meccsről úgy fogalmazott: „mi ezen a tornán egy meccsre se megyünk feltett kezekkel, vasárnap mindent ki fogunk tenni a jégre, meglátjuk, hogy mi sül ki belőle”.

“A korongkezelésen múlik minden, Kanada ebben nagyon erős, sok támadást tudnak kialakítani hála a kiváló védekezésüknek” – mondta a vasárnapi ellenfélről Chernomaz. Hozzátette, hogy nem követhetnek el olyan hibákat szülőhazája válogatottja ellen, amilyeneket a második harmadban a szlovákok ellen.