Bolt kilencedik vb-aranya, Pars 4.

Usain Bolt nyerte a férfi 100 méteres síkfutást a pekingi atlétikai világbajnokságon. A jamaicai futó (9,79 mp) egyetlen századmásodperccel előzte meg az amerikai Justin Gatlint (9,80).

A bronzérmet holtversenyben az amerikai Trayvon Bromell és a kanadai Andre De Grasse szerezte meg (9,911 mp).

A szezonbeli legjobb idejét elérő Bolt 100 méteren a harmadik, pályafutása kilencedik világbajnoki aranyérmét nyerte.

Női hétpróbában Zsivoczky-Farkas Györgyi – az olimpiai kvalifikációs szintet teljesítve – hatodik, Krizsán Xénia kilencedik lett. Az aranyérmet a brit Jessica Ennis-Hill nyakába akasztották.

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián (77,32 m) a 4. helyen végzett férfi kalapácsvetésben, a lengyel Pawel Fajdek (80,88 m) megvédte világbajnoki címét.

Férfi súlylökésben magyar nevű, de amerikai atléta győzött. Joe Kovacs hét centi híján 22 méterrel diadalmaskodott (21,93 m).