Ezen a héten Jorge Lorenzoról szólt a motorsport

Bár Jorge Lorenzo az első három versenyén még leszerepelt, a Jerezi pályán megmutatta, hogy tud küzdeni a bajnoki címért. A panyol versenyző végig

Bár Jorge Lorenzo az első három versenyén még leszerepelt, a Jerezi pályán megmutatta, hogy tud küzdeni a bajnoki címért. A panyol versenyző végig dominálta a spanyol nagydíjat, nem volt kérdéses, hogy itt ő győz. Az elmúlt években a spanyolok uralták a motorversenyeket, de ez nem volt mindig így.
1996-ban például még nem nagyon lehetett lehetett látni a legjobbak között spanyolokat, de a jerezi rajongoknak nem kellett sokat várni. Àlex Crivillé volt akkoriban a nagy vesztes, de ma már büszkén emlékszik vissza a karrierjére. Három évvel később megnyerte a világbajnokságot.
A spanyol nagydíjat beárnyékolta Geoff Duke halála. A 92 éves korában elhunyt angol versenyzőről szólt a motorosvilág az 50-es években.
Végül a Spa-Francorchamps-i hosszútávú világbajnokságről, ahol ismét az audi volt a nagy nyertes.
André Lotterer, Marcel Fässler és Benoît Tréluyer a szezon második futamán megismételték a győzelmet.