Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Alonso visszatért, Hamilton vezetett, Vettel nyert

Az ausztrál nagydíj megnyerésével Nico Rosberg kihívás elé állította Sebastian Vettelt. A Ferrari pilótája komolyan vette a kihívást: megállíthatatlan volt a Malajziai Nagydíjon. Az olasz istálló egy év, 10 hónap és 17 nap után örülhetett újra Forma 1-es futamgyőzelemnek.

Vettel győzelme

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton rajtol az élről, de végül Sebastian Vettel nyerte meg a Forma-1 Malajziai Nagydíját vasárnap. A Ferrari német pilótája pályafutása 40. sikerét aratta.

Vettel sokáig nagy csatát vívott Lewis Hamiltonnal és Nico Rosberggel. Hamilton a rádión vitázott csapatával, jelezve, hogy nem a megfelelő gumikat tették fel az autójára az utolsó kiállásánál.

Végül a brit pilóta végzett a második helyen, és Mercedeses csapattársa, Nico Rosberg lett a harmadik. Vettel győzelmével nyolc futam után megszakadt a Mercedes istálló győzelmi sorozata.

Alonso visszatért

A szezon előtt sokat beszéltek Fernando Alonso balesetéről: arról, hogy olaszul beszélt, amikor felébredt, elfelejtette az elmúlt 20 év történéseit, és veszélybe került a Forma-1-es pályafutása. Sepangban nem remekelt, de rácáfolt a kétkedőkre.

A barcelonai tesztbalesete után kórházba került Fernando Alonso komoly emlékezetkiesésben szenvedett. A szezon első futamát kihagyta a kétszeres világbajnok, most Malajziában tért vissza a versenypályára.

Egyik McLaren sem jutott el a célig a Malajziai Nagydíjon, Fernando Alonsónak és Jenson Buttonnak is föl kellett adnia a versenyt motorhiba miatt.

A spanyol nem látszott letörtnek a verseny után.

- A versenytempónk jobb volt, mint amire számítottam – mondta Alonso.

Irvine nagy napjai

Fernando Alonso eddig háromszor nyerte meg a Malajziai Nagydíjat. A győztesek között megtaláljuk az utóbbi 15 év nagy versenyzőit. Az első malajziai versenyen, 1999-ben viszont meglepetés született.

Eddie Irvine nyerte az első Malajziai Nagydíjat. 148 futamon állt rajthoz a brit pilóta, és négyszer állhatott a dobogó legfelső fokára. Mindegyik futamgyőzelmét az 1999-es szezonban szerezte.

Csapattársa, Michael Schumacher kettős lábtörést szenvedett egy balesetben Silverstone-ban, így Irvine lépett az első számú helyre a Ferrarinál. Schumacher Malájziában tért vissza – rajtelsőséggel. A Ferrari azonban úgy döntött, hogy Irvine-t kell segítenie.

Két körrel a verseny vége előtt a német piltóa hagyta, hogy Irvine megelőzze. Ezzel a kettős győzelemmel Irvine és a Ferrari visszavette a vezetést a világbajnokságon. Az utolsó, japán nagydíjon azonban Mika Häkkinen győzött Schumacher és Irvine előtt, így ő lett 1999 világbajnoka.

Rossi újra a régi

A gyorsaságimotoros-vb is elkezdődött. Marc Márquez nyerte a legutóbbi két világbajnokságot, most viszont Andrea Dovizioso kezdte a szezont pole pozícióból.

Valentino Rossi nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság 2015-ös idényének első futamát a MotoGP kategóriában.

A Katari Nagydíjon a kilencszeres vb-győztes olasz óriási csatában előzte meg honfitársát, Andrea Doviziosót. A Yamaha 36 éves versenyzője pályafutása 109. győzelmét érte el. A dobogó 3. fokára szintén egy olasz versenyző, Andrea Iannone állhatott fel.

A címvédő Marc Márquez egy hiba után az utolsó helyre került, és onnan küzdötte föl magát az ötödik helyre.

A sportágban tavaly remeklő spanyolok közül egyetlen motoros sem fért fel a dobogóra a Moto2 és a Moto3 kategóriában sem.