Schiffrin nyert Zágrábban

A horvát fővárosban, Zágrábban a nők műlesikló futamával folytatódott az alpesisí-világkupa. A győzelmet Mikaela Shiffrin szerezte meg. Már az első

A horvát fővárosban, Zágrábban a nők műlesikló futamával folytatódott az alpesisí-világkupa. A győzelmet Mikaela Shiffrin szerezte meg. Már az első futamban is az amerikai versenyző volt a leggyorsabb, nyolc tizedmásodperccel előzte meg az osztrák Kathrin Zettelt. A második futamban Schiffrin tovább növelte előnyét.

Kathrin Zettel megőrizte második helyét, végül 1,68 másodperccel maradt el a győztestől.

Az első futam után a cseh Sárka Strachová állt a harmadik helyen, a második futamban azonban kiesett, így a norvég Nina Löseth állhatott a dobogó harmadik fokára.

Az összetett vk állása:

1. Tina Maze (szlovén) 777 pont
2. Mikaela Shiffrin (amerikai) 545
3. Anna Fenninger (osztrák) 487

97. Miklós Edit (magyar) 6

Mire képes Bode Miller?

Kedden szintén Zágrábban lesz a férfiak műlesikló-versenye. Bode Miller ezúttal sem indulhat. Novemberben porckorong-sérülés miatt megműtötték a hátát, de az amerikai veterán reméli, hogy januárban már ott lehet Wengenben, Kitzbühelben és Garmisch-Partenkirchenben. Milyen reményekkel? Ezt kérdeztük szakértőnktől, Franck Piccard-tól.

- Bode tökéletesen képes arra, hogy nagy dobásokat csináljon. Ezt mindenki tudja. Bizonyos pályákon és futamokban ő a legjobb a világon. Sosem teljesített egyenletesen, ez volt a fő gondja egész pályafutása során. Furcsa pozíciókat vesz föl, lehetetlen helyzetekbe kerül a versenyeken. Azt hiszem, tudatosan csinálja, hogy így gyorsabban tudjon siklani. Ez a kis játék néha működik, képes arra, hogy megnyerjen egy vk-futamot. A végső győzelme azonban kevéssé valószínű. 37 éves. Én 36 évesen hagytam abba. Ebben a korban már nem az a cél, hogy az ember megnyerje a világkupát, hanem az, hogy egy-egy futamban letegye a névjegyét.

Sítörténelem: Tomba, a Bomba

Val d’Isère, 1992. február 18-a. Alberto Tomba egyedülálló sítörténeti sikert ér el: megvédi olimpiai címét. A Face de Bellevarde pályán az olasz síelő megelőzi Marc Girardellit és Kjetil André Aamodtot, és megnyeri az óriás-műlesiklást, csakúgy, mint négy évvel korábban Calgaryban. A technikai versenyek specialistája, 50 vk-győzelmet arat. A “Bomba”, aki nem rejti véka alá, hogy szereti a nőket és a bulizást, ezután ezüstérmet szerez műlesiklásban. Mint mondták, ezek nem Albertville-i, hanem Albertoville-i játékok.

Freitag repült a legmesszebbre

A síugró-négysáncverseny harmadik állomásán a német Richard Freitag győzött Innsbruckban.

Az ausztriai versenyen Richard Freitag 278,5 pontot szerzett, így öt ponttal megelőzte az osztrák Stefan Kraftot. Harmadik lett holtversenyben a svájci Simon Ammann és a japán Kasai Noriaki.