Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Uniós bíróság elé viszi Magyarországot a Bizottság

Uniós bíróság elé viszi Magyarországot a Bizottság
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A menekültkvóta, a lex CEU és a civiltörvény miatt kell majd a magyar kormánynak Luxemburgban védekeznie.

Az Európai Bíróság elé viszi Magyarországot, Csehországot és Lengyelországot az Európai Bizottság, amiért nem tettek eleget az unió döntésének, hogy Görögországból és Olaszroszágból menekülteket vegyenek át.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

- Ma Magyarországot, Csehországot, Lengyelországot a Bíróságra visszük, mert a nyáron kiadott véleményünk ellenére sem tettek semmit, hogy megfeleljenek jogi kötelezettségüknek és szolidaritást mutassanak Görögországgal és Olaszországgal – mondta az Európai Bizottság alelnöke, Frans Timmermans.

Az unió 2015-ben a menekültválság csúcsán döntött úgy, hogy kvóták alapján elosztja a tagállamok között a két déli államba érkező menedékkérőket.

Magyarország, Csehország és Szlovákia akkor nem támogatták a döntést, de kisebbségben maradtak. Szeptemberben a luxemburgi bíróság kimondta, a döntés így is törvényes és betartandó.

Brüsszelben egy parlamenti meghallgatás után így reagált Szijjártó Péter:

- Minden érvünket bemutatjuk az unió bíróságának, és reméljük a döntés számunkra pozitív lesz – mondta a magyar külügyminiszter.

Az Európai Bizottság mindeközben a Közép-Európai Egyetemet sújtó felsőoktatási reform és a külföldi támogatásban részesülő civil szervezeteket érintő törvény miatt is bíróság elé viszi Magyarországot.

A Bizottság szerint a felsőoktatási törvény aránytalanul korlátozza küföldi egyetemek működését, a civiltörvény pedig sérti az egyesülési szabadsághoz való jogot.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hazatalál az emlékezet: a náci táborok görög áldozatainak ereklyéi visszakerültek családjaikhoz

A köztársasági elnök aláírta azt a törvényt, amellyel Magyarország hozzájuthat az EU-s forrásokhoz

Brüsszellel vívott viták után több beleszólást kapnak az EU energiaminiszterei a jövő áramhálózatába