Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ebolával fertőzött férfit helyeztek karanténba Franciaországban

Egy egészségügyi szakember egy ebolás beteget lát el a kongói Ituri tartományban, Rwampara kezelőközpontjában 2026. június 18-án.
Egy egészségügyi dolgozó egy ebolás beteget lát el a Kongói DK Ituri tartományában, a rwamparai kezelőközpontban 2026. június 18-án. Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Jean-Philippe Liabot & T.F.
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az orvos a Kongói Demokratikus Köztársaságból tért haza egy humanitárius misszióból. Az érkezése után pozitívan tesztelték Ebola-vírusra.

A francia egészségügyi minisztérium azt írta az X-en, hogy minden óvintézkedést megtettek: a beteget izolálták Franciaországba érkezésekor, és biztonságos körülmények között kórházba szállították, hogy elkerüljenek minden fertőzésveszélyt. „Részletes járványügyi vizsgálat zajlik annak megállapítására, hogy kik kerülhettek kapcsolatba a beteggel. Ezeket a személyeket azonnal megkeresi a regionális egészségügyi hivatal. 21 napos otthoni karantént írunk nekik elő, ez alatt szorosan megfigyeljük őket" - írják a közleményben.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) alacsonynak ítélte a fertőzés kockázatát a francia, és nagyon alacsonynak az európai lakosság egészére nézve.

A behurcolt eset nem jelenti azt, hogy a vírus Franciaországban tovább terjedne. A hatóságok nagyon szigorú izolációs protokollokkal rendelkeznek az ilyen helyzetekre, ami jelentősen korlátozza a terjedés kockázatát. Az Ebola egy beteg ember testnedveivel való közvetlen érintkezés útján terjed.

A fertőzöttek negyede meghalt

Május közepén tört ki Ebola-járvány Kongóban, azóta több mint 1000 esetet regisztráltak, és legalább 254-en haltak meg a betegségben. A 254 haláleset történelmi rekord, ennyi áldozatot ugyanis egyik korábbi Ebola-járvány sem szedett az első négy hetében. A betegséget az Ebola-vírus ritka, Bundibugyo nevű törzse okozza, amely ellen jelenleg vakcina és engedélyezett kezelés sem áll rendelkezésre.

Az egészségügyi hatóságok nehezen tudják megfékezni a vírus terjedését az epidémia epicentrumának számító Ituri tartományban, a helyzetet pedig tovább bonyolítja, hogy az országban izzó fegyveres konfliktusok miatt a lakosság folyton mozog, ami nehezíti az orvosi csapatok munkáját.

A helyzet különösen aggasztó a kongói menekülttáborokban, ahol a zsúfoltság kedvez a fertőzések terjedésének. Az Egészségügyi Világszervezet regionális kiterjedésű válságtól tart, mióta a szomszédos Ugandában több ebolás esetet is azonosítottak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A WHO európai vezetője: a szurkolók élvezzék a vb-t az amerikai tilalmak ellenére

Újabb ötmillió eurót adományoz az Európai Unió az ebola-járvány elleni védekezésre

WHO: a kongói ebolajárvány kisebb a vártnál