A népszerű ibizai lemezlovast, Hugo Biancót egy nagyszabású spanyol–amerikai kábítószer-kereskedelmi ügyben említik. A nemzetközi hálózat állítólagos irányítója, kilenc és fél év börtön fenyegeti.
Egy DJ-t, aki Ibiza néhány leghíresebb éjszakai klubjában lépett fel, letartóztattak, mert feltételezések szerint szerepe volt egy nemzetközi kábítószer-kereskedelmi hálózatban.
A gyanúsított az Argentínában született DJ, Hugo Bianco, aki olyan hatalmas klubokban játszott, mint az Amnesia, a Pacha Ibiza és a Destino. Őt nevezték meg a szervezet feltételezett „agyának”, és a Baleár-szigetek Legfelsőbb Bírósága helybenhagyta a kilenc és fél év börtönbüntetést és a 3 millió eurós pénzbírságot.
Letartóztatása a Pertinax hadművelet része, egy közös nyomozásé, amelyet a spanyol Guardia Civil és az amerikai Belbiztonsági Minisztérium nyomozó hivatala (Homeland Security Investigations) folytat.
A Diario de Ibiza (forrás: angol) beszámolója szerint Bianco kulcsszereplője volt annak a hálózatnak, amely Ibiza, Barcelona és Miami között működött. A bíróság szerint „logisztikai támogatást” nyújtott: segítette az Egyesült Államok és Európa között mozgó kábítószer-futárokat, valamint közreműködött a kábítószer tárolásában és szállításában, többek között állítólag „jelentős” mennyiségű MDMA-t, kokaint, ketamint és kannabiszt mozgatva a Baleár-szigeteken belül 2019 szeptembere és 2020 augusztusa között.
2020-ban 21 gyanúsítottat vettek őrizetbe Ibizán, Barcelonában és Gironában, köztük Bianco lakóhelyén, az ibizai Jesúsban, Santa Eulària des Riuban. A házkutatások során a hatóságok 38 kilogramm kannabiszt, 4500 kannabisznövényt, 8 kilogramm szintetikus drogot és 45 ezer euró készpénzt foglaltak le.
Miamiban három embert tartóztattak le, és 15 kilogrammnyi MDMA-tablettát, valamint 14 kilogramm folyékony ketamint koboztak el.
Úgy tudni, Bianco jelenleg Floridában él, és két vádlott-társával együtt, akik nem reagáltak a bírósági idézésekre, „az igazságszolgáltatás elől menekülőnek” minősítették.